W Baburcie rozpoczęły się VII Dni Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu Dede Gorkut

Specjalną sesją inauguracyjną rozpoczął się VII Dzień Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu im. Dede Gorkuta organizowany przez Uniwersytet Baburt.

Tegoroczne Dni Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu Dede Gorguta, odbywające się po raz siódmy w dniach 15-25 maja pod hasłem „Odzyskaj historię, ożywij swoje korzenie”, rozpoczęły się ceremonią otwarcia i specjalną sesją inauguracyjną. Międzynarodowy Kongres Podejścia Multidyscyplinarnego w Naukach Rolniczych (ASMAC).

prof. Dr. VII Dni Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu Dede Korkut rozpoczęły się pokazem filmu promocyjnego w Sali Konferencyjnej Fuat Sezgin. Po projekcji filmu promocyjnego Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu ASMAC, prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan wygłosił dla uczestników i gości kongresu przemówienie na temat związku pomiędzy zrównoważonym rolnictwem a działalnością rolnictwa ekologicznego na Uniwersytecie Bayburt.

Dziekan prof. Dr. Mutlu Turkmen w swoim przemówieniu dotyczącym zarówno 7. Dni Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu im. Dede Korkuta, jak i pierwszego wydarzenia ASMAC, powiedział: Wyjaśniając, co chce podkreślić temat „Odzyskaj historię, ożywij swoje korzenie”, nasz Rektor Turkmen powiedział: „Historia żyje dalej. Kończy się jako skończona historia. Historia to stan, który żyje dzisiaj i będzie żył w przyszłości. My, twórcy chwalebnej historii, jesteśmy dziś razem, aby utrzymać przy życiu nasze korzenie”. wizję umiędzynarodowienia w swoim przemówieniu i przekazał dobrą wiadomość o ważnym memorandum, które ma zostać podpisane w ciągu tygodnia i członkostwie międzynarodowym, wyjaśnił, że celem internacjonalizacji jest czasami otwarcie się na świat, a czasami kierowanie światem. . Stwierdzając, że Dede Korkut jest wartością uniwersalną otwartą na świat, Rektor Turkmenistanu powiedział, że dni nauki, kultury, sztuki i sportu Dede Korkut mają tę misję i jednoczą różne kultury na całym świecie. UNIWERSYTET BABERTA.

Później, wraz z zastępcą gubernatora Yunusem Goskunem i burmistrzem Medem Memisem, kibicom wręczono plakietki z wyrazami uznania. W tym kontekście dziękujemy Weiselowi Dismanowi reprezentującemu głównego sponsora 7. Dni Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu Dede Korkut, Babertowi Gaziantepowi Sofrasi. JAK. Dyrektor generalny Necati Karavaizoğlu otrzymał w imieniu firmy tabliczki z podziękowaniami.

READ  Minister Kasir: Wchodzimy w nowy etap

Kongres ASMAC był kontynuowany z Grupą Przemysłu Cukrowego w Turcji. Dziekan Profesor Wydziału Nauk Stosowanych. Dr. W panelu sędziowskim zasiadał Vesihi Aksakal, profesor Uniwersytetu Atatürka. Dr. Erdogan Öztürk i doc. Dr. Ogun Demir, Sukar Sekar Dyrektor Generalny Negati Karavaisoglu i Mezra Zirat Dyrektor Generalny Dr. Mahmud Tashi wziął udział jako mówca. Panel zakończył się wręczeniem dyplomów uznania, a Kongres kontynuowany był w równoległych sesjach bezpośrednich i on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *