UE uruchomi „proces regulacji budżetu” dla 7 państw członkowskich – Wiadomości gospodarcze z ostatniej chwili

Komisja Unii Europejskiej opublikowała opracowanie pt. „Pakiet Europejskiego Semestru Wiosennego”, które zawiera rekomendacje dotyczące sytuacji gospodarczej państw członkowskich.

W badaniu zauważono, że Komisja przygotowała sprawozdanie dla Belgii, Republiki Czeskiej, Estonii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Węgier, Malty, Polski, Słowenii, Słowacji i Finlandii w celu oceny przestrzegania deficytu budżetowego UE. i ogólne kryteria kredytowe.

Zgodnie z przepisami UE w normalnych okolicznościach deficyty budżetowe państw członkowskich nie powinny przekraczać 3 procent produktu krajowego brutto (PKB), a dług publiczny nie powinien przekraczać 60 procent PKB, stwierdza raport, dodając, że procedura nadmiernego deficytu budżetowego powinna zostać wdrożona zainicjowane w Belgii, Francji, Włoszech, „Węgrzech, Malcie, Polsce i Słowacji”. użyto wyrażenia.

W badaniu wskazano, że przygotowane raporty były pierwszym krokiem do wszczęcia procedur „nadmiernego deficytu” i wskazano, że komisja zaproponuje wszczęcie procedur nadmiernego deficytu budżetowego dla 7 krajów po wieloletnim przeglądzie wydatków. zostaną przedstawione przez państwa członkowskie w nadchodzących miesiącach.

Unijne przepisy ograniczają deficyty publiczne i zadłużenie państw członkowskich. W przypadku przekroczenia tego limitu należy zgłosić podjęte działania Komisji Europejskiej i podjąć skuteczne działania. Jednak znaczna część krajów UE nie przestrzega przepisów finansowych.

Proces regulacyjny ma na celu wymuszenie na krajach z nadmiernym deficytem zaostrzenia polityki fiskalnej.

Kraje, które nie przestrzegają przepisów finansowych, mogą zostać ukarane grzywną po zakończeniu procesu dyscyplinarnego.

Państwa członkowskie UE zdecydowały się zawiesić te zasady w 2020 r. ze względu na pandemię Covid-19, w której szybko rosną deficyty budżetowe i wydatki publiczne.

Praktyka ta była kontynuowana podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej oraz kryzysu energetycznego i inflacyjnego.

Wśród państw członkowskich UE krajami o najwyższej relacji długu publicznego do PKB w 2023 r. są Grecja – 161,9 proc., Włochy – 137,3 proc., Francja – 110,6 proc., Hiszpania – 107,7 proc. i Belgia – 105,2 proc.

READ  Agencja informacyjna Emirates – Minister Gospodarki: Włączenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich do BRICS otwiera znaczące możliwości wzrostu

Kraje UE o najwyższych deficytach budżetowych to Włochy z 7,4 proc., Węgry z 6,7 proc., Rumunia z 6,6 proc., Francja z 5,5 proc., Polska z 5,1 proc., Malta z 4,9 proc. i Słowacja z Belgią z 4,4 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *