Udostępnianie przez Cem Gürdeniz: „Powiedzenie„ tak ”dla tej decyzji popchnie 85 milionów ludzi w ramiona wojny”

Sem Courtneys W swoim poście na temat „Szczytu NATO w Wilnie z 11 lipca” napisał swoje przewidywania: „Szczyt NATO w Wilnie z 11 lipca powinien już być najbardziej prowokacyjnym spotkaniem w historii ludzkości. Sekretarz generalny NATO nadal przemawia jak rzecznik amerykańskich neokonserwatystów. powiedział.

Courteneys „Można powiedzieć, że kraje NATO są gotowe przyjąć Ukrainę jako członka. Sprzeciw Turcji wobec tej decyzji jest ważny i konieczny. Zgoda na tę decyzję rzuciłaby 85 milionów ludzi w otchłań wojny. używane zwroty.

Sem Courtneys „Teraz zróbmy nasze ostrzeżenie, aby zaznaczyć historię”. „Ci, którzy podejmą tę decyzję, skażą nasze następne dziesięciolecia na krew, łzy, głód i nędzę. Nie chcę myśleć o niebezpieczeństwie nuklearnym i skażeniu radioaktywnym”. Podzielił się swoją opinią.

Czym jest „Szczyt NATO w Wilnie 11 lipca”?

Szczyt NATO w Wilnie 11 lipca to międzynarodowe spotkanie odbywające się w Wilnie, stolicy Litwy, z udziałem państw członkowskich NATO i państw sojuszniczych.

W szczycie wezmą udział szefowie państw członkowskich NATO, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Kryzys po rosyjskim ataku na Ukrainę 24 lutego 2022 roku oraz proces członkostwa Ukrainy w NATO to główne punkty programu szczytu.

Podczas szczytu poruszone zostaną również takie kwestie, jak bezpieczeństwo europejskie, walka z terroryzmem czy zmiany klimatu.

Szczyt postrzegany jest jako kluczowa okazja dla NATO do zademonstrowania wsparcia dla Ukrainy i zajęcia wspólnego stanowiska wobec Rosji.

Uwzględniono również sytuację w Afganistanie, przyszłość Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oraz ogólne kwestie bezpieczeństwa i obrony.

Szczyt otworzyli wspólnie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i prezydent Litwy Kitanas Nauseda.

Obecni na szczycie przywódcy podkreślili jedność i solidarność NATO oraz zobowiązali się do zwiększenia koordynacji działań przeciwko wspólnym zagrożeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *