Türkiye zwiększyło swój eksport do Chin o 51 proc

Chiny, które doświadczają problemów gospodarczych i handlowych z Zachodem, przenoszą relacje biznesowe na wyższy poziom, realizując strategię mającą na celu zwiększenie dywersyfikacji rynku w Turcji i poprawę swoich wyników na tych rynkach.

W ramach umowy inwestycyjnej podpisanej pomiędzy BYD a Ministerstwem Przemysłu i Technologii, spółka ma utworzyć zakład produkcyjny o zdolności produkcyjnej 150 tys. pojazdów rocznie oraz centrum badawczo-rozwojowe w zakresie mobilności w Turcji, inwestując około 1 miliarda dolarów.

BYD, która produkuje około 3 miliony samochodów rocznie i jest największym sprzedawcą pojazdów elektrycznych, skorzysta z inwestycji w swój nowy zakład produkcyjny, charakteryzujący się unikalnymi zaletami rozwijającego się tureckiego ekosystemu technologicznego, silną bazą dostawców i wyjątkową lokalizacją. Oczekuje się, że wykwalifikowany personel oraz lokalne możliwości produkcyjne i logistyczne marki zwiększą efektywność.

Ma na celu dotarcie do konsumentów w Europie w związku ze stale rosnącym popytem na nowe pojazdy energetyczne w regionie.

Chiny są 16. największym eksporterem Turcji

Podczas gdy popyt na tureckie produkty ze strony Chin, które wyraziły zainteresowanie rynkiem tureckim, utrzymuje się, tureckie firmy w dalszym ciągu zwiększają swój eksport do tego kraju.

Według danych Tureckiej Federacji Eksporterów (TİM), eksport Turcji do Chin wzrósł w lipcu o 51 procent, do 312,9 mln dolarów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Tym samym w zeszłym miesiącu Chiny stały się 16. największym krajem eksportowym Turcji. Eksport do kraju wzrósł w porównaniu do czerwca o 37,5 proc. Eksport do Chin wzrósł w okresie styczeń-lipiec o 11,6 procent do 1,8 miliarda dolarów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Na pierwszy plan wysunęły się materiały wydobywcze

Największy eksport kraju w lipcu dotyczył sektora wydobywczego o wartości 187,6 mln dolarów.

Na kolejnych miejscach znalazły się chemikalia i produkty z kwotą 63,9 mln dolarów, metale żelazne i nieżelazne z kwotą 9,6 mln dolarów, tekstylia i surowce z kwotą 8,2 mln dolarów oraz elektronika i elektronika z kwotą 6,5 mln dolarów.

READ  Kolejny ciężar płatności spada na barki obywateli. sączył się z zaplecza gospodarki

W okresie od stycznia do lipca wiodącą pozycję w eksporcie do Chin objęły także produkty górnictwa. W tym okresie branża wyeksportowała do kraju 992,2 mln dolarów. W okresie styczeń-lipiec eksport do Chin wyniósł 312,2 mln dolarów z chemikaliów i ich produktów, 93,3 mln dolarów z sektora metali żelaznych i nieżelaznych, 73,6 mln dolarów z tekstyliów i surowców oraz 51,5 mln dolarów z orzechów laskowych. Powstały ich produkty.

Eksportowano więcej do Ankary

W lipcu najwięcej do Chin wyeksportowały firmy z Ankary za 111,8 mln dolarów.

Za Ankarą plasują się Stambuł z 77,8 mln dolarów, Kastamonu z 33 mln dolarów, Izmir z 12,2 mln dolarów i Konya z 9,8 mln dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *