Turecki profesor potwierdza teorię Einsteina, która zdobyła Nagrodę Nobla

Profesor na Wydziale Fizyki FÜ, opracowuje produkty technologiczne w założonym przez siebie instytucie zaawansowanych technologii w Fırat Teknokent. Dr. W 1905 roku Fahrettin Yagupanoglu opracował system nanotechnologiczny zwany „detektorem cząstek kwantowych”, aby udowodnić teorię fotonów zaproponowaną przez niemieckiego fizyka Einsteina, laureata Nagrody Nobla. Dzięki opracowanemu przez siebie systemowi Yakuphanoğlu był w stanie wysłać wiązkę światła ze źródła do obiektu za pomocą czujnika i pokazać na ekranie komputera fotony tworzące światło w postaci pakietów fal energii przemieszczających się przez otoczenie . prof. Dr. Yakuphanoğlu powiedział, że naukowcy próbują to udowodnić, przeprowadzając różne eksperymenty oparte na teorii fotonów Einsteina, aby obserwować światło zachowujące się jako cząstki oraz pakiety energii i fale zwane fotonami.

„Udało mi się zobrazować foton za pomocą detektora cząstek kwantowych”

Najbardziej znanym eksperymentem w tym zakresie jest eksperyment z „podwójną szczeliną” zaproponowany przez fizyka Thomasa Younga w 1803 r., prof. Dr. Yakuphanoğlu powiedział: „System, który stworzyłem, jest nowo opracowanym urządzeniem, szczególnie w dziedzinie fizyki kwantowej. Moje zainteresowanie tym urządzeniem wynika z moich ostatnich badań naukowych z zakresu elektrooptyki i fotoniki. Światło wykazuje zachowanie cząsteczkowe lub falowe. Niezależnie od tego, czy jest to światło składa się z cząstek czy nie. Wierzę też, że zdecydowałem się stworzyć nowe urządzenie, aby udowodnić prawdę. Einstein powiedział w 1905 r., że światło może mieć strukturę cząsteczkową. Arthur Compton, który później to popierał, wprowadził do fizyki cząsteczkowe pojęcie światła poprzez swoje badania. Zbierając niezbędne informacje teoretyczne na ten temat, Einstein opublikował swoją pierwszą pracę w czasopiśmie w Niemczech. Opublikowano. Tam powiedział: „Światło nie istnieje. Ma ciągłą formę ruchu, ma postać dyskretnych cząstek, tak zwane cząstki dyskretne zwane kwantami fal elektromagnetycznych zwanymi fotonami.Od wielu lat teoretyzuje się na temat struktury cząsteczkowej światła i tego, jakie światło cząsteczkowe jest emitowane w postaci fotonów. Jakoś nie dało się tego zaobserwować w trybie eksperymentalnym. Najpierw zademonstrowano falową strukturę światła w eksperymencie z „podwójną szczeliną”. Eksperyment z podwójnym rozszczepieniem nie pokazuje jednak, że światło jest emitowane w postaci fotonów, czyli pakietów falowych. Od lat udowadniam, że światło zawiera fotony, że rozchodzi się jako fotony i jakie urządzenie mogę zbudować. „Udało mi się sfotografować foton za pomocą niedawno opracowanego detektora cząstek kwantowych” – powiedział.

READ  Z ostatniej chwili! Dyrektor ds. komunikacji Altun: Izrael zauważył walkę naszego prezydenta o prawdę

„Przeprowadziłem to badanie, aby udowodnić słynną teorię Einsteina”.

Opowiadając o swojej pracy, Yakupanoglu powiedział: „W czasie moich studiów zdecydowałem się stworzyć takie urządzenie w oparciu o badania nad tym, jak wykazać i zwizualizować, że prawdziwe światło rozchodzi się w obiekcie w sposób przerywany. Nazwałem go detektorem cząstek kwantowych. To właśnie tam skąd pochodzi koncepcja fotonu.” Jest to o tyle istotne, że zamiast urządzeń elektronicznych zaczęto produkować urządzenia fotoniczne. Urządzenia fotoniczne są znacznie szybsze niż urządzenia elektroniczne. Posiadają funkcje szybkiego wykrywania i obrazowania. Korzystając z nich możemy więc tworzyć. Nowe urządzenia technologiczne, które bardzo szybko wykrywają lub przekazują dane. Einstein zaproponował tę teorię w 1905 r., następnie napisał na jej temat artykuł i opublikował go. Przez około 100 lat prowadzono eksperymenty mające na celu udowodnienie jej realności. Patrz Foton. Ostatnio foton komorę zbudował francuski naukowiec. W tym eksperymencie nie mogliśmy wykazać, że foton rozchodzi się w pakietach falowych tak jak to zrobiliśmy. „Powodem, dla którego prowadzę te badania, jest udowodnienie słynnej teorii Einsteina i wprowadzenie do technologii koncepcji urządzeń fotonicznych” – powiedział.

„Urządzenia elektroniczne zostaną zastąpione urządzeniami fotonicznymi”

Twierdząc, że opracowany przez niego system detektorów fotonów przyczyni się do rozwoju kolejnej generacji urządzeń i urządzeń wykorzystujących technologię fotoniczną, Yakupanoglu powiedział: „Możemy teraz z łatwością wyjaśnić tę teorię młodemu człowiekowi w szkole średniej, szkole średniej lub na uniwersytecie. Jeśli rozumiemy koncepcję fotonu, możemy teraz opracować zaawansowaną technologię. Can. Zaawansowana technologia jest już dostępna. Zajmujemy się produkcją urządzeń elektronicznych, czyli urządzeń opartych na elektronach. Urządzenia fotoniczne zastąpią urządzenia elektroniczne. Poruszającą się cząstką wewnątrz produkowanych przez nas urządzeń elektronicznych jest foton. Prędkość fotonu porusza się bardzo szybko, bo sięga 300 tysięcy kilometrów na sekundę. Dzięki temu dane mogą być przesyłane z jednego punktu do drugiego bardzo szybko. punktu i bardzo szybko wykonamy proces obrazowania.Jedna z różnic między elektronem a fotonem jest to, że elektron ma masę, ale foton nie ma masy. Innymi słowy, nie ma energii kinetycznej. Jeśli nie ma masy, tylko prędkość. W przyszłości dostępne będą cienkie ekrany, monitory, ekrany komputerowe. Bardzo cienkie. „W nadchodzących latach nie będzie już ciepła, można nawet ogrzać dom, zasłaniając okna przezroczystym plastikiem, który przepuszcza światło” – powiedział.

READ  WIADOMOŚCI Z OSTATNIEJ CHWILI IZRAEL – GAZA: Izraelska gazeta opublikowała wyniki! Biden nie mógł uratować Netanjahu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *