Turcja: Co najmniej 35 osób zginęło w oddzielnych wypadkach na miejscach katastrof | Aktualności

Co najmniej 15 osób zginęło w prowincji Gaziantep i 20 w prowincji Martin w oddzielnych incydentach.

W południowo-wschodniej Turcji co najmniej 35 osób zginęło w wyniku zderzenia pojazdów z osobami uczestniczącymi we wcześniejszych wypadkach.

Sobotnie wypadki wydarzyły się w odległości 250 km (155 mil) w południowej Turcji.

Pierwszy zdarzył się na autostradzie między Gaziantep i Nisib, kiedy autobus pasażerski zderzył się z ekipami ratunkowymi w wypadku w południowo-wschodniej prowincji Martin na zachód od Derrick.

Minister spraw wewnętrznych Suleiman Soylu napisał na Twitterze, że wśród 15 osób zabitych na autostradzie między Gaziantep i Nisib było trzech strażaków, dwóch sanitariuszy i dwóch dziennikarzy. Powiedział, że pozostałych osiem osób zginęło w autobusie.

Dwadzieścia innych zostało rannych i zostało poddanych leczeniu, powiedział w sobotę gubernator regionu Daud Gul.

„Około 10:45 dziś rano rozbił się tu autobus pasażerski” – powiedział Gul, przemawiając z miejsca wypadku na drodze na wschód od Gaziantep.

„Podczas gdy straż pożarna, zespoły medyczne i inni koledzy reagowali na wypadek, inny autobus rozbił się 200 metrów dalej. [219 yards] za. Drugi autobus podjechał na miejsce i uderzył w pierwszych ratowników i rannych na ziemi.

Na nagraniu telewizyjnym karetka została poważnie uszkodzona [Screenshot/Reuters]

Turecka agencja informacyjna Ilhas poinformowała, że ​​dwóch jej dziennikarzy zginęło, próbując pomóc ofiarom pierwszej katastrofy, w której samochód zjechał z autostrady i zjechał z nasypu.

Na nagraniu telewizyjnym widać było poważne uszkodzenie tyłu karetki, podczas gdy autobus leżał na boku na autostradzie.

Oddzielnie ciężarówka uderzyła w miejsce w dzielnicy Derrick Martina, gdzie pierwsi ratownicy uczestniczyli w kolejnej katastrofie.

Przemawiając z witryny, Soylu powiedział, że 20 osób zginęło, a 26 zostało rannych. Wśród ofiar aresztowano policjanta i dwóch kierowców, gdy rozpoczęło się śledztwo.

Oficjalna turecka agencja Anadolu poinformowała, że ​​niedługo wcześniej w tym samym miejscu miał miejsce wypadek z udziałem trzech pojazdów, a ciężarówka wjechała w tłum, gdy ratownicy byli już na miejscu.

READ  Słowa uznania od Bülenta Arınça do Özgüra Özela

Turcja ma słabe wyniki w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Według rządu w ubiegłym roku w wypadkach drogowych zginęły 5362 osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *