Trump ponosi ogromne straty sądowe za próbę utrzymania w tajemnicy swoich ksiąg podatkowych

Decyzja została podjęta Sprawa została podniesiona wcześnie Richard Neal, przewodniczący House Ways and Means, przeciwko Departamentowi Skarbu pod rządami Trumpa, powiedział, że departament odrzucił jego wniosek o dochód na mocy prawa, które pozwalałoby na ujawnienie zarządowi konta podatkowego danej osoby.
Wraz z nową administracją sądownictwo Zmienił swoją postawę W tej sprawie we wtorek wyznaczony przez Trumpa sędzia okręgowy Trevor McFadden przedstawił wydział oraz wniosek rady o oddalenie sprawy.

McFadden odroczył rozprawę o 14 dni, aby dać Trumpowi możliwość złożenia oczekiwanego odwołania.

Po decyzji Neil powiedział w oświadczeniu: „Nie jestem zaskoczony werdyktem, prawo jest wyraźnie po stronie komisji.

We wtorkowym oświadczeniu McFadden powiedział, że były prezydent „pomylił się w prawie” i że „długa lista spraw Sądu Najwyższego wymaga najwyższego szacunku dla ważnych przesłuchań w Kongresie”.

„Nawet specjalny apel do byłych prezydentów nie zmieni decyzji” – napisał McFadden.

Niemniej jednak, chociaż sędzia powiedział, że Neil ma do tego prawo, komentarz zawierał również ostrzeżenie dla Neila o ujawnieniu powrotów.

„Ujawnianie przychodów może nie być słuszne lub mądre, ale jest to prawo lidera” – napisał McFadden. „Kongres dał mu tę niezwykłą moc, a sądy nie znoszą odgadywania intencji Kongresu czy prawidłowo uchwalonych ustaw. Sąd tego nie robi tutaj, więc tę sprawę należy oddalić”.

Historia została zaktualizowana we wtorek o dodatkowe ulepszenia.

Lauren Fox z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  16 milionów 330 tysięcy emerytów zostało zwolnionych z dobrymi wiadomościami w nocy! Jest podwyżka ponad podwyżkę emerytury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *