Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti: „Jestem bardzo zły”

Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti mówi, że rasizm jest problemem w hiszpańskim futbolu.

Podczas drugiej połowy meczu Valencia-Real Madryt w 35. tygodniu hiszpańskiej 1. ligi piłki nożnej wydarzenia piłkarza Realu Madryt Viniciusa Juniora stały się tematem obrad po przemówieniu kibica na trybunach.

Przemawiając na pomeczowej konferencji prasowej, trener Realu Madryt, Ancelotti, powiedział: „Nie chcę rozmawiać o piłce nożnej. Jestem bardzo zły. Szkoda, co się tutaj dzisiaj wydarzyło. Cały stadion krzyczał na Viniciusa jak małpa. problemem w lidze hiszpańskiej nie jest Winicjusz. On jest ofiarą. Ty „Nie możesz tak grać w piłkę nożną. Gdybyśmy wygrali mecz, powiedziałbym to samo. To, co się stało, było bardzo poważne.” używane zwroty.

Ancelotti powiedział, że Vinicius Jr był obrażany przez cały mecz i był bardzo zdenerwowany. „To liga z dużymi zespołami. Ale musimy wyeliminować ten problem. Jesteśmy w 2023 roku. Jedynym rozwiązaniem jest przerwanie meczu. rasizmu w piłce nożnej, ale rozwiązaniem jest przerwanie gry i powrót do domu”. powiedział.

„Zapytałem go, czy chce dalej grać” – wyjaśnił 63-letni trener po rozmowie z Viniciusem juniorem. „Powiedziałem mu, że nie jest winny i nie powinien iść. „Chcę ocenić. Jeśli chodzi o taktykę, to lubię myśleć o taktyce. „Myślenie, że piłkarz powinien zostać zwolniony z powodu rasizmu, jest naprawdę złe” – relacjonował.

W przypadku rasizmu należy zaprzestać konkurencji.

Ancelotti ocenił również, że Vinicius Jr. został wyrzucony z czerwonej kartki za uderzenie łokciem przeciwnika w ostatnich minutach meczu, mówiąc: „Vinicius był zdenerwowany, ponieważ chciał tylko grać w piłkę nożną. Próbował pozbyć się przeciwnika w w tej sytuacji. Nie był zły, był zdenerwowany. Moim zdaniem mecz powinien był zostać przerwany z powodu rasistowskiego incydentu, szalonego futbolu. „Zawodnik, to nie stadion, tylko stadion. to. Stadion, który jest rasistowski”. używane zwroty.

READ  Oglądaj mecz Ankaragücü - Fenerbahçe na żywo | Na którym kanale jest mecz Fenerbahce? Kiedy? Puchar Turcji Ziraat - Wiadomości z ostatniej chwili Fenerbahce

W 71. minucie meczu Valencia pokonała Real Madryt 1: 0, brazylijski piłkarz Realu Madryt Vinicius Junior przerwał grę po tym, jak został znieważony na tle rasowym przez kibica na trybunie Valencii.

Po tej próbie Viniciusa Jr., sędziego Ricardo de Burgos Bengotxia, zaangażowani byli trenerzy i zawodnicy obu drużyn, którzy podeszli do trybun i wskazywali na kibica.

Gra została wznowiona po przerwie trwającej około 10 minut, kiedy teren został oczyszczony, a zaniepokojony kibic udał się na komisariat.

Podczas przerwy w grze na stadionie wywieszono komunikat przeciwko rasizmowi w piłce nożnej.

Przez cały sezon w lidze hiszpańskiej zdarzały się rasistowskie incydenty wymierzone w Viniciusa Jr.