„Tornado czterostanowe” przemierza cztery stany w cztery godziny, rzadki grudniowy huragan

Od 1950 roku w Stanach Zjednoczonych w ostatnim miesiącu roku było tylko 19 huraganów F / EF4 i 2 huragany F / EF5.

Ostatni raz huragan EF4 uderzył w Stany Zjednoczone, gdy wybuchły Boże Narodzenie w grudniu 2015 roku.

Ostatni huragan EF5, który uderzył w Stany Zjednoczone w grudniu, miał miejsce w 1957 roku.

Huragan EF5 to najsilniejsza pozycja, jaką może zdobyć huragan. Wyjątkowo rzadki huragan może wiać z prędkością ponad 200 mil na godzinę. Ostatni huragan EF5, który uderzył w Stany Zjednoczone, miał miejsce w maju 2013 r. w Moore w stanie Oklahoma. To było 3125 dni temu i jest to najdłuższa passa, jaką kiedykolwiek zarejestrowano.

Wydarzenie spowodowane było burzliwym systemem atmosferycznym, który na dłuższą metę był głównym źródłem przemocy i huraganów. Piątek obfitował w pozasezonowe upały i rekordowe temperatury, które bardziej przypominają wiosnę niż połowę grudnia. Ten upał w połączeniu z dużą wilgotnością zapewniał wystarczającą ilość paliwa na burze.

11 grudnia 2021 r. Defiance szuka kosztowności wśród pozostałości domu kobiety przy autostradzie F w Moe.AP przez Christian Guden / St. Louis Post-Dispatch

W miarę upływu dnia pola wiatru wzmacniały się, pomagając stworzyć kinetykę lub „wiry” w atmosferze potrzebne do powstania huraganów.

Chłodny ładunek wstępny na tym obszarze wywołał burze, które stworzyły wszystkie materialne warunki do wybuchu huraganu.

Faktem jest, że Stany Zjednoczone mają obecnie postać La Niny. Częstotliwość huraganów historycznie wzrosła w całej dolinie Missisipi.

Pewną rolę mogła również odegrać zmiana klimatu.

Badania Zmiana klimatu ujawnia, że ​​aleja huraganów może przesuwać się na wschód, poza tradycyjną aleję huraganów Great Plains i do części doliny Missisipi.

Po katastrofalnej erupcji huraganu w kilku stanach Earlington 11 grudnia 2021 r. miejscowi przeszli przez tory kolejowe.Cheney Orr / Reuters

Meteorolodzy i meteorolodzy wciąż nie są w stanie przewidzieć częstotliwości huraganów na całym świecie Jest stosunkowo pewne, że z powodu zmiany klimatu częstotliwość huraganów i związanych z nimi szkód wzrasta w Dolinie Missisipi i na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych.

READ  Artemis II: NASA ujawni, których czterech astronautów wybrała na wycieczkę na Księżyc

Podczas konferencji prasowej w sobotę wieczorem prezydent Joe Biden mówił o roli, jaką zmiany klimatyczne mogą odegrać w katastrofie. „Cóż, o ile wiem, intensywność pogody na całym świecie w wyniku globalnego ocieplenia ma pewien wpływ. Nie mogę teraz powiedzieć, jaki jest konkretny wpływ tych konkretnych burz. Będę tam. Wzywam EPA i innych, aby się temu przyjrzeli” – powiedział Biden. „Ale prawda jest taka, że ​​wszyscy wiemy, że kiedy klimat się ociepla, wszystko jest bardzo intensywne. Wszystko”.

Gubernator Kentucky Andy Bessier opisał huragan jako najbardziej niszczycielski, jaki uderzył w stan. Co najmniej 70 osób zginęło Lub ponad 100.

To nie czyni tego wydarzenia jednym z najbardziej śmiercionośnych huraganów Historia Kentucky, Ale w środku Amerykańska historia, A najgorsza erupcja odnotowana w grudniu.

Huragany nocne są dwa razy bardziej zabójcze niż huragany dzienne. Dzieje się tak, ponieważ w nocy trudno jest oglądać huragan, a często ci, którzy śpią, nie mają możliwości obudzenia ich, gdy zostaną wydane ostrzeżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *