Technologia zmienia praktyki pierwszej pomocy!

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzony jest co roku w drugą sobotę września, aby uczcić świadomość i praktyki pierwszej pomocy w społeczeństwie oraz wyjaśnić społeczeństwu wagę tego problemu.

Jest to dobra okazja do podniesienia świadomości społeczeństwa i promowania pierwszej pomocy. W tym roku Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzony jest po to, aby wykorzystać możliwości, jakie daje technologia w epoce cyfrowej. Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 2023 „Pierwsza pomoc w cyfrowym świecie” skupiony na temacie.

Praktyki pierwszej pomocy dzięki technologii mają znaczenie!

Wykorzystanie technologii w procedurach pierwszej pomocy jest nadal stosowane w wielu obszarach. Na przykład automatyczny defibrylator zewnętrzny (urządzenie przeznaczone do porażenia prądem pacjenta w przypadku nagłego zatrzymania krążenia – defibrylator – defibrylator) jest wysyłany na miejsce zdarzenia za pomocą dronów i wspomagany od środka do użytkownika, awaryjne zastosowania ultradźwiękowe w zakresie łączności z telefonami komórkowymi, badania na oddziale ratunkowym za pośrednictwem aplikacji na smartfony.Eksperymenty i testy.Technologię zaczęto wykorzystywać w wielu obszarach, od zastosowań pierwszej pomocy i pomocy w nagłych wypadkach po jej zastosowanie w produktach przedinterwencyjnych.

Podczas niedawnego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy zademonstrowano korzyści, jakie dają narzędzia technologii cyfrowej w różnicowaniu ścieżek kształcenia, utrwalaniu i aktualizowaniu wiedzy, szczególnie w czasie pandemii. Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy bardzo ważne jest zaplanowanie szkoleń cyfrowych i bezpośrednich w zakresie stosowania podstawowych środków podtrzymujących życie, które powinien znać każdy człowiek w naszym społeczeństwie, co jest wskaźnikiem rozwoju społecznego. Mamy nadzieję, że Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej.

O czym należy pamiętać podczas udzielania pierwszej pomocy?

Kiedy pacjenci nie oddychają, nie krążą ani nie mają dróg oddechowych, podstawową rzeczą do zrobienia jest zapewnienie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych. Po uznaniu przez osobę udzielającą pierwszej pomocy, że pacjent nie reaguje i stwierdzeniu zatrzymania akcji serca, wykonuje się 30-krotny masaż serca środkową połową klatki piersiowej i 2-krotne oddychanie przez usta. Uciski należy wykonywać 100-120 razy na minutę, a przy każdym ucisku klatka piersiowa powinna obniżać się co najmniej 5 cm i nie więcej niż 6 cm. Trwa to do momentu odzyskania przez pacjenta przytomności lub do przybycia karetki pogotowia.

READ  iPhone 15 Pro po raz pierwszy będzie dostępny z opcjami kolorystycznymi

Jakich błędów nie warto popełniać?

Nieprzytomnemu pacjentowi nie należy podawać płynów.

Jeśli w oddychaniu i krążeniu pacjentów nie ma nic negatywnego, nie należy zmieniać ich pozycji.

Pacjentów nie należy trzymać w pozycji siedzącej. Może to spowodować uszkodzenie rdzenia kręgowego.

W przypadku ukąszenia przez kota lub psa ranę należy najpierw oczyścić wodą z mydłem.

Jakie cechy powinna mieć pierwsza pomoc?

Miejsca zbrodni to zazwyczaj zatłoczone i pełne emocji miejsca. W takim przypadku osoba udzielająca pierwszej pomocy musi spokojnie i zdecydowanie wziąć odpowiedzialność za zdarzenie i prawidłowo wykonać niezbędne interwencje.

  • Podstawowa wiedza o organizmie człowieka
  • Chroń przede wszystkim swoje bezpieczeństwo
  • Bycie spokojnym, pewnym siebie i praktycznym
  • Potrafi ocenić dostępne możliwości
  • Natychmiastowe i dokładne zgłoszenie zdarzenia (zadzwoń pod numer 112)
  • Potrafi organizować ludzi wokół siebie i czerpać z nich korzyści
  • Posiada dobre umiejętności komunikacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *