Sztuczna inteligencja analizuje, co mówi o Tobie Twój język — najnowsze wiadomości naukowe i technologiczne

Mówi się, że nowy algorytm sztucznej inteligencji, będący wynikiem wspólnego wysiłku naukowców, jest w stanie diagnozować choroby z 96-procentową dokładnością na podstawie samego koloru języka. Choć jest to najnowocześniejsza technologia, rozpoznawanie niektórych chorób na podstawie spojrzenia na język ma już 2000-letnią historię.

Algorytm sztucznej inteligencji wykrywa choroby na podstawie koloru języka

Język jest często używany w tradycyjnej medycynie chińskiej i innych praktykach podczas diagnozowania chorób. Choroby takie jak rak, cukrzyca i astma można zdiagnozować na podstawie koloru języka, jego kształtu, grubości lub ułożenia na nim warstw.

Zespół badaczy z Uniwersytetu Południowej Australii i Irackiego Centralnego Uniwersytetu Technologicznego opublikował niedawno swoje prace na ten temat w recenzowanym czasopiśmie Technologies.

Badania podkreśliły rolę języków ludzkich w skutecznej diagnostyce chorób. Ważne jest również obserwowanie zmian koloru języka, ponieważ mówi się, że ma on unikalne cechy i właściwości związane z narządami wewnętrznymi ciała.

„Zazwyczaj język diabetyków jest żółty, język pacjentów chorych na raka pokryty jest grubą warstwą tłuszczu i fioletu, a język pacjentów po ciężkim udarze jest niezwykle czerwony” – powiedział Ali Al-Nazi, jeden z autorów badania . Starsi nauczyciele.

Z drugiej strony biały język może wskazywać na anemię, podczas gdy niebieski lub fioletowy kolor może wskazywać na problemy naczyniowe, żołądkowo-jelitowe lub astmę.

W nowszych przypadkach ujawniono, że ciemnoczerwony język może świadczyć o ciężkich przypadkach Covid-19.

Algorytm został przeszkolony na 5260 obrazach. Włączono diagnostykę różnych języków kolorów i powiązanych chorób. Wśród wielu przytaczanych przykładów znajdują się choroby takie jak infekcje grzybicze, astma i Covid-19.

Naukowcy przeszkolili algorytm sztucznej inteligencji, a następnie rozpoczęli jego testowanie w czasie rzeczywistym. Algorytm był w stanie z niezwykłą dokładnością przewidzieć choroby uczestników, którzy wystawili języki przed kamerą z odległości 20 centymetrów.

Naukowcy uważają, że smartfony można w ten sposób wykorzystać do diagnozowania niektórych chorób.

READ  Na Uniwersytecie Naukowo-Technologicznym Sivas odbył się wysokiej jakości program szkoleniowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *