Szkolenie wojskowe NATO | Rosja: Może to mieć tragiczne konsekwencje dla Europy – Breaking World News

Zacharowa złożyła oświadczenia na temat bieżących kwestii na cotygodniowej konferencji prasowej w stolicy Moskwie.

Oceniając reakcję Zachodu na zestrzelenie przez Ukrainę rosyjskiego samolotu pasażerskiego z 74 osobami na pokładzie, w tym 65 ukraińskimi jeńcami, nad obwodem Biełgorodu, Zacharowa stwierdziła: „Zachód zareagował histerycznie. Tylko szaleńcy mogą zrozumieć ataki terrorystyczne i bronić ich. Terroryzm jest realizowany. przez bezmózgich, nieuczciwych i niemoralnych ludzi.” lub wspierać osoby zaangażowane w działalność terrorystyczną” – powiedział.

Zwracając uwagę na organizowane przez NATO ćwiczenia wojskowe „Steadfast Defender 2024”, Zaharowa stwierdziła, że ​​mają one charakter „prowokacyjny” w regionach przy granicy z Rosją, dodając, że „akcja ta ma na celu celowe pogorszenie sytuacji, zwiększenie ryzyka wojny i tragiczne skutki dla Europy.” powiedział.

Zacharowa powiedziała, że ​​Rosja nie chce atakować krajów NATO.

„Armenia zaproszona do omówienia traktatu pokojowego”

Odnosząc się do kwestii traktatu pokojowego między Azerbejdżanem a Armenią, Zaharova poinformowała, że ​​wysłano zaproszenie do ministra spraw zagranicznych Armenii Ararata Mirzoyana do złożenia wizyty w Moskwie w celu omówienia tej kwestii.

Rzeczniczka Zaharova zauważyła, że ​​odpowiednie zaproszenie zostało wysłane do Armenii kilka dni temu.

READ  Spór w sprawie Gazy na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ: sesja odroczona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *