Sułtan Europejskich Mistrzów Netto – Wiadomości z ostatniej chwili

W historycznym meczu rozgrywanym w Paul’s 12 Hall w stolicy Belgii, Brukseli, drużyny Crescent i Stars zremisowały w finale z obrońcą tytułu mistrza świata Serbią.

Sultans of the Net odbili w półfinale mecz z Włochami, pokonując Serbię w decydującym meczu o mistrzostwo Europy. Reprezentacja narodowa zakończyła się happy endem wygrywając wszystkie 9 meczów rozegranych w turnieju.

W połowie seta był remis 14:14, a oba narody rozpoczęły mecz różnicą punktów. Serbia, która w tych minutach popełniła mniej błędów, zdobyła trzy punkty (18-15) zdobywając kolejne punkty.

Reprezentacja narodowa zremisowała przy stanie 19-19 po serii trzech punktów po serii trzech punktów Vargasa, a główny trener Serbii Giovanni Gudetti zarządził przerwę na żądanie.

Przy remisie 25:25 obu drużyn Serbia popełniła mniej błędów w końcowych punktach i objęła prowadzenie 1:0, kończąc pierwszego seta 27:25.

W drugim secie obie drużyny zagrały skutecznie i set rozpoczął się od stanu 5:5. Reprezentacja narodowa prowadziła dwoma punktami (6-8) dzięki punktom Edy Erdem Thunder i powiększyła to prowadzenie do czterech (11-15) w połowie seta, gdzie dobrze się broniła.

Reprezentacja narodowa w dalszym ciągu utrzymywała przewagę (16-20), dzięki punktom Ebrara Karakurta pod koniec seta, a główny trener Serbii Giovanni Gudetti zdobył swoją drugą bramkę w secie. Reprezentacja narodowa zagrała dobrze w końcówce meczu i zakończyła drugiego seta 25:21.

Serbia rozpoczęła trzeciego seta dobrze w ofensywie i defensywie i na początku objęła dwupunktowe prowadzenie (5-3). „The Nationals” natychmiast ruszyli na trzypunktową serię i objęli prowadzenie 6:5. Po remisie 6:6 reprezentacja narodowa zdobyła pięć punktów w rundzie serwisowej Vargasa i objęła prowadzenie 11:6.

Zdobywając cztery punkty z rzędu, Serbia zmniejszyła różnicę do dwóch (13-15), co spowodowało, że główna trenerka reprezentacji kobiet w siatkówce kobiet Daniele Sandarelli przeszła na emeryturę.

READ  Fenerbahce detonuje bombę transferową roku! Światowa gwiazda przyjeżdża do Turcji...

Choć reprezentacja narodowa ponownie powiększyła przewagę do czterech (14-18), Serbia kontynuowała skuteczną grę i wyrównała na 19-19. Serbia dobrze rozegrała ostatnie punkty i wygrała trzeciego seta 25:22.

Reprezentacja narodowa skutecznie rozpoczęła czwartego seta i na początku meczu objęła trzypunktowe prowadzenie (2-5). Serbia, która po wspólnych punktach zwiększyła skuteczność w ataku i obronie, zmniejszyła przewagę i prowadziła 9:8.

Przy stanie 13:13 w połowie seta, reprezentacja narodowa zdobyła dwa punkty i objęła prowadzenie 15:13. Serbia zmniejszyła przewagę pod koniec seta i ponownie wyrównała na 18:18. Po zakończeniu seta reprezentacja narodowa zakończyła czwartego seta prowadzeniem 25:22 i dopiero w finale zadecydował o losach seta.

Wynik czwartego seta: Turcja 25-22 Serbia

Reprezentacja narodowa dobrze rozpoczęła finałowego seta, zdobywając dwupunktową przewagę (3-5) na początku seta, co skłoniło głównego trenera Serbii Giovanniego Gudettiego do zarządzenia przerwy na żądanie. Serbia po przerwie wróciła z dwupunktową passą i zremisowała 5:5.

Po wymianie punktów meczowych w ostatniej części seta był remis 10:10. Reprezentacja Polski zdobyła dwa punkty i objęła prowadzenie 12:10. Reprezentacja narodowa popełniła kilka błędów pod koniec seta i wygrała seta końcowego 15:13 oraz cały mecz 3:2.

Po Lidze Narodów FIVB reprezentacja narodowa po raz pierwszy w swojej historii zdobyła mistrzostwo na Mistrzostwach Europy.

Odbył się rewanż roku 2019

Mistrzostwa Europy w siatkówce 2019 odbyły się na Węgrzech, w Polsce, Słowacji i Turcji.

READ  Wiadomości transferowe: Besiktas za Youssefa Yaziciego! Usta portfela się otworzyły - wiadomość z ostatniej chwili Beşiktaş

Turcja, Polska i Serbia pokonały Włochy w półfinale w stolicy Ankarze i zakwalifikowały się do finału.

Serbia pokonała w finale Turcję 3:2 i została mistrzem, podczas gdy reprezentacja narodowa zdobyła srebrny medal, a Włochy brązowy medal.

Reprezentacja kraju w siatkówce kobiet jest mistrzynią Europy

Kurki stały się „2 z 2”.

Główny trener Włoch, który po raz pierwszy w swojej trenerskiej karierze zdobył złoto w Lidze Narodów FIVB, po raz pierwszy zdobył złoto na Mistrzostwach Europy z Turcją.

Santarelli zdobyła dwa srebrne medale w Lidze Europy z Chorwacją, brąz w Lidze Narodów Kobiet FIVB z Serbią i złoto na Mistrzostwach Świata FIVB Kobiet 2022.

Główny trener Włoch Daniele Santarelli, który 27 grudnia 2022 roku został ogłoszony głównym trenerem narodowej drużyny siatkówki kobiet, grał z Koreą Południową w pierwszym tygodniu Ligi Narodów FIVB w Antalyi.

Reprezentacja zakwalifikowała się do finału z trzeciego miejsca, wygrywając 9 z 12 meczów w pierwszych trzech tygodniach ligi pod wodzą Santarellego.

Pokonując obrońców tytułu Włochy w ćwierćfinale Ligi Narodów i gospodarzy USA w półfinale z 3 złotymi medalami, „Sułtan sieci” zakończył swój pierwszy występ drużynowy z Chanterellim złotym medalem.

Jedyne brakujące złoto jest już gotowe

Turcja z 3 brązowymi i 2 srebrnymi medalami na Mistrzostwach Europy przeszła do historii, zdobywając złoto na zawodach nr 1 w Belgii po Mistrzostwach Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet po raz trzeci awansowała do finału Mistrzostw Europy.

Sultans of the Net, którzy w swojej historii występowali w finałach w latach 2003 i 2019, w obu tych turniejach nie zdołali zwyciężyć i stanęli na drugim stopniu podium. Türkiye znajduje się na szczycie krajowych rankingów FIVB.

15. zwycięstwo z rzędu

Sultan of the Net odniósł piętnaste zwycięstwo z rzędu w oficjalnych turniejach.
Turcja zdobyła złoty medal w Lidze Narodów FIVB i wygrała 6 ostatnich meczów w tym formacie oraz 9 meczów rozegranych na Mistrzostwach Europy.

Droga do finałów obu drużyn

READ  Z ostatniej chwili: Oficjalna oferta Beşiktaş dla Ole Gunnara Solskjaera!

Reprezentacja narodowa awansowała do 1/8 finału, wygrywając wszystkie 5 meczów grupy C w organizacji i awansowała do ćwierćfinału, pokonując także Belgię. Turcja pokonała także w ćwierćfinale Polską i zremisowała z Włochami, które bez straty seta awansowały do ​​półfinału.

Po pokonaniu ewentualnych mistrzów Europy Włoch 3:2 i przegrywaniu 8 z 8 w tym secie, Sultans of the Nets w finale zostali przeciwnikami Serbii, gdzie stracili mistrzostwo. W 2019 r.

Z drugiej strony Serbia pokonała Ukrainę, Słowenię, Polskę, Węgry i Belgię w grupie A, zajmując 5 z 5 miejsc i awansując do ostatnich 16.

Serbia pokonała Szwecję w 1/8 finału i w ćwierćfinale turnieju zmierzyła się z Czechami, a następnie w półfinale pokonała Holandię i awansowała do finału.

Przyjęcie: Pałac 12

sędziowie: Stefano Cesare (Włochy), Marie-Catherine Boulanger (Belgia)

Serbia: Ognjenovic, Busa, Popovic, Boskovic, Loso, Stevanovic (Jektic, Lazovic, Pusic, Aleksic, Draga)

Sama Turcja: Hande Baladın, Eda Erdem Dündar, Cansu Özbay, Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, Melissa Vargas (Gizem Örge, Simge Aköz, Elif Şahin, Ayça Aykaç, İlkin Aydın)

Kolekcje: 27-25, 21-25, 25-22, 22-25, 13-15

Czas trwania: 141 minut (31, 27, 31, 30, 22)

Minister Pak pogratulował Net Sultans

Minister Młodzieży i Sportu Osman Askin Bak pogratulował narodowej reprezentacji siatkówki kobiet zdobycia tytułu po pokonaniu Serbii 3:2 w finale Mistrzostw Europy CEV 2023.

„Nasza narodowa reprezentacja kobiet w siatkówce ponownie przeszła do historii. Serdecznie gratuluję Sułtanom Nets zdobycia tytułu mistrza Europy po pokonaniu Serbii w finale Mistrzostw Europy CEV 2023. Mistrzostwa Ligi Narodów. Na poziomie klubowym i reprezentacji narodowej” personelu technicznego, gratuluję menadżerom i kibicom sportu. Życzę dalszych sukcesów naszej narodowej reprezentacji kobiet w siatkówce. Jesteśmy dumni, że jesteśmy mistrzami Europy.”