Stabilna gospodarka jest silna…

trwałość gospodarcza; Reprezentuje cykl, który można zmienić lub odnowić, biorąc w pełni pod uwagę wpływ działań na środowisko. Ekologiczna transformacja jest nieuniknioną częścią tego cyklu. Obecnie koszty gospodarcze i społeczne, począwszy od ograniczenia żeglugi przez Kanał Panamski po łańcuchy dostaw, susze, ceny żywności i głód, zmniejszenie bezpośrednich inwestycji zagranicznych po zasoby finansowe i jeszcze więcej, to kwestie krytyczne. Dla Rwandy powodując kontrowersje w wyborach w Wielkiej Brytanii.

Często mówię: „A więc czas to pieniądz i czas podjąć konkretne kroki”:

W tle lub w centrum kryzysów czy konfliktów na świecie od czasów I wojny światowej Zawsze jest energia.

Podstawą Unii Europejskiej, którą prezydent Francji Macron określił dziś jako „umieramy”, została pierwotnie założona Europejska Wspólnota Węgla i Stali utworzona w 1951 r. na mocy Porozumienia paryskiego.

W rzeczywistości węgiel, który stał się dominujący wraz z rewolucją przemysłową, ustąpił miejsca ropie naftowej, aby zaspokoić popyt na czołgi i samoloty podczas obu wojen światowych.

***

Kryzys naftowy 1973 Państwa Zatoki Perskiej nałożyły embargo na ropę na kraje zachodnie, które wspierały armię izraelską w wojnie arabsko-izraelskiej, choć efekt był krótkotrwały. Pociągnął świat w kierunku zupełnie innej strategii…

Zakaz ten skłonił kraje rozwinięte do przedefiniowania swojej polityki energetycznej. Stany Zjednoczone, Europa i Japonia, które większość swojego zapotrzebowania na energię pokrywają z importowanej ropy naftowej, po wprowadzeniu embarga zaczęły zwracać się w stronę alternatywnych źródeł energii, takich jak energia jądrowa, gaz ziemny i odnawialne źródła energii, a także rozszerzyły własne pola poszukiwawczo-naftowe . Dziś Stany Zjednoczone są największym na świecie eksporterem energii kopalnej.

Wzrost gospodarczy i industrializacja spowodowały globalne ocieplenie

Jednak w miarę jak wraz ze wzrostem gospodarczym niosła się industrializacja, zasoby naturalne świata uległy zniszczeniu, a globalne ocieplenie rozpoczęło się ze wszystkimi jego objawami. Globalne ocieplenie spowodowane szybkim wzrostem emisji gazów cieplarnianych i zmianami klimatycznymi, jakie ze sobą niesie, rozpoczyna nową falę, której towarzyszą susze, powodzie i głód, które z jakiegoś powodu były powszechnie widoczne dopiero w latach 80. XX wieku.

READ  Kryzys należności na stronach! Podwyżka podatków o 150 procent...

W tym kontekście kryzys naftowy z 1973 r. można uznać za punkt zwrotny.

Dziś skutki tej rzezi środowiskowej dokonywanej przez świat rozwinięty osiągnęły punkt, w którym dotykają każdego metra kwadratowego samolotu, w którym żyjemy. Co więcej, gospodarczy i społeczny wymiar suszy i klęsk żywiołowych przekracza już możliwości krajów słabo rozwiniętych.

Istotna część deficytu handlu zagranicznego naszego kraju wynika z importu paliw kopalnych, a z biegiem czasu sytuacja ta opisuje różne problemy strukturalne w gospodarce kraju, zwłaszcza kursowe. Z drugiej strony nasz kraj wykazał się bardzo dobrymi wynikami w zakresie inwestycji w energię odnawialną w ramach Porozumienia Klimatycznego z Paryża, którego jest partnerem. Jednakże niektóre koszty wynikające z Europejskiego Zielonego Ładu i obecnych światowych warunków gospodarczych, szczególnie w zakresie finansowania, stanowią większe wyzwanie.

Droga do wzrostu wiedzie przez zrównoważoną gospodarkę

Podobnie jak kryzys naftowy z 1973 r. zmienił geopolitykę energetyczną krajów rozwiniętych; Dziś rzeź w Gazie i nieadekwatność instytucji międzynarodowych stanowią nowe wyzwanie dla zrównoważonego rozwoju naszego kraju. „Wysoka moc” Moim zdaniem taki powinien być cel… W tym momencie bardzo ważne jest, aby wszystkie zainteresowane strony wiedziały, że droga do wzrostu wiedzie przez stworzenie zrównoważonej gospodarki obejmującej bliźniacze transformacje (zieloną i cyfrową).

Bądźmy pionierami konkretnych działań na rzecz zielonej transformacji

Uznaliśmy, że pierwsza turecka gazeta ekonomiczna WORLD powinna być pionierem w podejmowaniu konkretnych kroków, a nie w podnoszeniu świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i zielonej transformacji. Oczywiście na tym etapie nie tylko sektor prywatny, ale także społeczeństwo i organizacje pozarządowe muszą współpracować. Szczególnie sektor publiczny jest niezbędny do tej pracy… Wiceprezydent Mr. Kiedy osobiście odwiedziłem biuro Cevdeta Yilmaza i wyjaśniłem, co będziemy robić w ramach „gospodarki klimatycznej”, słuchał ze wzruszeniem. Polityk. Wykazał się także świetnym przywództwem i poprowadził nas na „Szczyt finansowy na rzecz zrównoważonego rozwoju klimatycznego”, który gościliśmy w zeszłym tygodniu. Nigdy nie zapomnę jego podejścia do tej kwestii i przyjęcia, jakie mnie spotkało. W związku z powyższym wiceprezes p. Cevdetowi Yilmazowi za wizję i odwagę, następnie ministrowi skarbu i finansów p. Mehmet Simcek i przewodniczący CBRT Mr. Chciałbym jeszcze raz podziękować Fatihowi i Karahanowi za ich wkład w szczyt i specjalne prezentacje.

READ  Jaka będzie podwyżka dla emerytów? - Wiadomości gospodarcze z ostatniej chwili

***

Na szczycie eksperci z różnych dziedzin omawiali kryzys klimatyczny i zieloną transformację. W procesie transformacji Turcji pod przewodnictwem ogółu społeczeństwa omawiano sektor prywatny, instytucje finansowe i międzynarodowe organizacje pozarządowe, co zasiało nasiona przyszłej współpracy. Dlatego gazeta DÜNYA po raz kolejny pokazała, że ​​może być produktywnym i podnoszącym świadomość mediam gospodarczym, które może przejąć odpowiedzialność w tej dziedzinie, zamiast zanieczyszczać informacjami i protekcjonalnym poglądem, który pojawił się w ostatnich latach, zwłaszcza w mediach społecznościowych i niestety. W mediach konwencjonalnych. Tak jak obiecaliśmy, będziemy naśladowcami i propagatorami tego dzieła.

Słowo tygodnia: Pracujcie razem nie dla siebie, ale dla narodu, do którego należycie. Jest to najwyższa z kreacji. (Ataturk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *