Southampton spadło po 10 latach w Premier League – najświeższe wiadomości sportowe

• 1

Spadek Southampton jest prawie pewny po porażce 0:2 z Fulham w Premier League.

• 2

Fulham gości Southampton w 36. tygodniu Premier League, po golach Carlosa Viniciusa w 48. minucie i Aleksandara Mitrovicia w 72. minucie, co zapewniło mu zwycięstwo.

• 3

Na dwa mecze przed końcem Southampton jest pierwszym klubem, który spadł z angielskiej Premier League w tym sezonie z 24 punktami.

• 4

Fulham zajął 9. miejsce z wynikiem 51.

• 5

„To rozczarowujące, nadchodzi chwila. Zrobiliśmy dobrze, aby przejść do tego etapu sezonu” – powiedział James Ward-Bross, kapitan Southampton. „Będziemy się sprawdzać, nie robimy wszystkiego, co w naszej mocy”.

• 6

Southampton gra w Premier League od 11 lat, od kwietnia 2012 roku. Kibice Southampton poczuli wielki smutek z powodu spadku ich drużyny z ligi.

• 7

Działają 3 różne nazwy

Rozpoczynając sezon pod wodzą Ralpha Hassenhutla, Southampton podpisał kontrakt z Nathanem Jonesem po słabych wynikach.

Po zwolnieniu Nathana Jonesa w lutym, Southampton ogłosiło, że Ruben Seles przejmie stanowisko menedżera do końca sezonu.

• 8

Southampton pokonało Chelsea w swoim pierwszym meczu od czasu przejęcia władzy przez Selousa i od tamtej pory wygrało tylko jeden z 13 meczów.

• 9

• 10

Kolejną atrakcją dnia było zwycięstwo Manchesteru United, Wolverhampton, 90+4 z Anthonym Martialem w 32. minucie. minucie wygrali 2:0 po golach Alejandro Carnacho.

• 11

Po dwóch tygodniach w lidze Manchester United zajął czwarte miejsce z 66 punktami, wyprzedzając średnio Newcastle United. Wolverhampton pozostaje na 13. miejscu z 40 punktami.

• 12

W innych meczach Aston Villa pokonała Tottenham 2:1, a Crystal Palace pokonało Bournemouth 2:0. Mecze Leeds United – Newcastle United i Chelsea – Nottingham Forest zakończyły się wynikiem 2:2.