Śledź VakıfBank – Fenerbahçe Opet na żywo! Ile kosztuje VakıfBank – Fenerbahçe Opet?

Pierwszy set meczu był bardzo zacięty. Po skutecznych interwencjach Ariny Federovtsevy i Stysiaka Fenerbahçe zakończył pierwszego seta 25:23 i wyrównał wynik na 1:0.

Drugiego seta Wakif Bank skutecznie rozpoczął. Kiedy żółto-czarni podwyższyli na 5:1, Fenerbahçe wziął przerwę na żądanie. Wracając po przerwie żółto-granatowo-niebiescy stopniowo zwiększali rytm gry i po raz pierwszy w tym secie objęli prowadzenie 14:13. VakıfBank ponownie podkreślił przebieg meczu, wyznaczając czołowego strzelca Thomsona, wygrywając seta 25-22 i doprowadzając do stanu 1-1.

Trzeci set był już bardziej wyrównaną grą. Choć Fenerbahçe w pewnym momencie powiększyło różnicę do 4 punktów (15:11), VakıfBank skutecznie utrzymał się w grze dzięki kawie. Jednak drużyna Żółto-Ciemnoniebieskich, która w ostatniej kwarcie zdobyła gola po faulach indywidualnych, odzyskała prowadzenie wygrywając trzeciego seta 25:22:2:1.

Fenerbahçe objęło prowadzenie już w połowie czwartego seta, a mistrzowska gra Stysiaka doprowadziła do wyniku 15-11. Odbijając się dzięki punktom Zehry Güneş i Thompsona, VakıfBank wygrał czwartego seta 25-23 i wyrównał wynik na 2-2.
Końcowy set rozpoczął się od punktów zdobytych po wzajemnych faulach. Choć VakıfBank powiększył różnicę do 3 punktów (6-3), Fenerbahçe udało się dogonić przeciwnika (9-9). W ostatniej części finałowego seta doszło do wspaniałej walki. Wakifbank był skuteczny w ofensywie, a Thompson zamknął seta 15-12 i wygrał 3-2. Mistrzowie ligi z poprzedniego sezonu Fenerbahçe i zdobywcy pucharu w woleju VakıfBank byli świadkami szczęśliwego zakończenia żółto-czarnej drużyny zwycięstwem 3:2.

Wagifbank został mistrzem po raz piąty

VakıfBank pokonał Fenerbahçe 3:2 w Pucharze Mistrzów Kobiet i po raz piąty w organizacji szczęśliwie zakończył rozgrywki. Żółto-Czarni, którzy w latach 2013, 2014, 2017 i 2021 zdobyli mistrzostwo w organizowanym od 2009 roku Superpucharze Turcji w siatkówce kobiet, zdołali przenieść do swojego muzeum Puchar Mistrzów 2023.

Fenerbahce, które wystąpiło w Superpucharze po raz ósmy, przegrało po raz czwarty.

READ  Błyskawiczne stwierdzenie Nihada Kahvesiego Muslera po meczu: „Nie spodziewałem się tego” – Breaking Sports News

Nagroda MVP dla Jordana Thompsona!

Mecz Fenerbahçe Opet-VakıfBank rozegrał amerykański przechodzień Jordan Thompson z drużyny Yellow-Blacks. Thompson, który wcześniej grał w tureckich drużynach Fenerbahçe Opet i Eczacıbaşı Dynavit, dzięki swoim punktom utrzymał swoją drużynę przy życiu, szczególnie w ostatnim secie meczu i w secie decydującym, i zdobył nagrodę MVP (Najcenniejszy zawodnik).

Thompson: Byłem dumny ze swojego występu

Jordan Thompson, który został uznany za Najcenniejszego Gracza turnieju, wyraził swoją radość ze zdobycia mistrzostwa, mówiąc: „Jestem bardzo podekscytowany i dumny z mojego zespołu. Udało nam się przetrwać ciężką rywalizację. Graliśmy razem bardzo krótko i graliśmy z mocnym przeciwnikiem. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy” powiedział.

Gabi: Graliśmy jak rodzina

Kapitan VakıfBank Gabi powiedziała: „Nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie sezonu od trofeum. Podczas turnieju mieliśmy wzloty i upadki. Najważniejszą rzeczą dzisiaj jest duch naszej drużyny. Graliśmy jak rodzina. Walczyliśmy, żeby nie odpuścić. Wymaga to także mentalności VakıfBank” powiedział.

Guidetti: Pojutrze nie będzie żadnych pucharów

Główny trener VakıfBank Giovanni Guidetti wydał oświadczenie po meczu. Guidetti, wspominając liczbę trofeów zdobytych w swojej karierze, powiedział: „Na początek chciałbym podziękować publiczności. Ogromne podziękowania dla zespołu, nie mieliśmy okazji trenować, ale wykonali świetną robotę. Nie wiem, ile mamy trofeów, ale to nie ma znaczenia. Pojutrze nie ma pucharów, a pojutrze musimy pracować.” powiedział.

Pozdrowienia od Mantri Bagh dla Wagifbank

Minister ds. młodzieży i sportu dr. Osman Aşkın Bak gratuluje VakıfBankowi pokonania Fenerbahçe Obet 3:2 w finale Pucharu Mistrzów Siatkówki Kobiet AXA Sikorda Kuba.

Minister Bagh w swoim przesłaniu gratulacyjnym zamieścił następujące stwierdzenia:W finale Pucharu Mistrzów AXA Sigorta Kobiet w Piłce Siatkowej Kobiet odbył się emocjonujący mecz pomiędzy jednym ze słynnych klubów naszej siatkówki, Fenerbahçe Opet i VakıfBank. Z całego serca gratuluję drużynie siatkówki kobiet VakıfBank zdobycia trofeum w tym wyjątkowym finale. Zespół siatkówki kobiet Fenerbahçe Opet zasługuje na wielkie uznanie za walkę do samego końca. Gratuluję szanownym zawodnikom, zespołowi technicznemu, menadżerom i kibicom żółto-czarnych drużyn.

READ  Okazuje się, że Kerem Aktürkoğlu powiedział Zorbayowi Küçükowi! Słuchaj, powiem ci to w twarz – Galatasaray (GS) News