Siedem tematów kształtujących rewolucję telekomunikacyjną

Artykuł McKinseya „The Transformation of Technology Capabilities: Seven Technology Trends Reshaping Telcos” opublikowany w zeszłym tygodniu skupiał się na informowaniu o zmianach w branży telekomunikacyjnej.

Dobry artykuł, który daje dobre wskazówki na przyszłość branży telekomunikacyjnej, która przeżywa bardzo trudne czasy. Sugeruję przeczytać oryginał. Podsumuję dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie. Konsultanci McKinsey podsumowali transformację telekomunikacyjną w siedmiu punktach. Łączność i integracja z chmurą, rewolucja otwartej sieci RAN, operacje wywiadowcze, bezpieczeństwo cybernetyczne, rozprzestrzenianie się Internetu rzeczy, rozwój chmury telekomunikacyjnej i „przetwarzania brzegowego”.

Łączność i integracja z chmurą: Podkreślona w artykule łączność i integracja z chmurą odzwierciedlają kluczową rolę firm telekomunikacyjnych w procesie transformacji cyfrowej. Tendencja ta ilustruje, jak można efektywnie projektować operacje biznesowe i jak firmy telekomunikacyjne muszą ponownie przemyśleć swoją infrastrukturę sieciową. Można także podkreślić, że zmiana ta wymaga doskonalenia kompetencji siły roboczej.

Rewolucja w otwartej sieci RAN: Wpływ Open RAN na branżę telekomunikacyjną jest moim zdaniem tematem zasługującym na uwagę. Wspomniana w artykule elastyczność i opłacalność pokazuje, jak firmy telekomunikacyjne mogą zmieniać swoje modele biznesowe. Jednakże przyjęcie tej technologii pozostaje znakiem zapytania, ponieważ pracownicy muszą zdobywać nowe umiejętności.

Inteligentne funkcje: Kluczowe znaczenie ma to, w jaki sposób sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe przyczyniają się do wydajności operacyjnej. Może to dotyczyć sposobu, w jaki firmy telekomunikacyjne mogą zintegrować te technologie i przygotować swoich pracowników na tę zmianę.

Bezpieczeństwo cybernetyczne musi: Cyberbezpieczeństwo jest integralną częścią każdej transformacji technologicznej. Moim zdaniem ten artykuł podkreśla znaczenie zabezpieczania przez firmy telekomunikacyjne swoich sieci i danych klientów. W tym kontekście kluczowe znaczenie może mieć skupienie się na szkoleniach i świadomości pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Ekspansja IoT: Rozprzestrzenianie się Internetu rzeczy stwarza nowe możliwości dla firm telekomunikacyjnych. Należy zbadać potencjał Internetu Rzeczy w naszym kraju i sposób, w jaki powinien on kształtować siłę roboczą w tym sektorze.

READ  Szkolenie z zakresu technologii i innowacji prowadzone przez agencję prasową STSO İhlas

Powstanie chmury telekomunikacyjnej: Migracja do chmury w branży telekomunikacyjnej prowadzi do zmian w zakresie umiejętności pracowników. Camelot może krytycznie odnieść się do korzyści płynących z tej zmiany i sposobu, w jaki pracownicy powinni dostosować się do nowego środowiska.

Przetwarzanie brzegowe: Nie mogłem wymyślić tureckiej nazwy dla koncepcji „przetwarzania brzegowego”, która byłaby dla mnie zrozumiała. Ja też nie lubię wymyślonych imion. Nawet teraz będziemy to nazywać „Edge Computing”. Moim zdaniem obszar ten może być jedynym punktem, który „zakłóci” branżę telekomunikacyjną, jak stwierdzono w artykule. Dywersyfikacja usług z różnymi usługami końcowymi.

Podsumowując, w tym artykule oraz w mojej analizie ogólnych trendów warto przyjrzeć się trendom technologicznym w branży telekomunikacyjnej z perspektywy personelu, operacji i przyszłych wyzwań. To, jak branża telekomunikacyjna dostosuje się do tych zmian, zadecyduje o przyszłości tych firm w Turcji i na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *