Ryzyko zawału serca w ciągu pierwszych 40 minut gniewu! Naukowcy zbadali

Grupę dorosłych wybraną do badań naukowych poproszono o przypomnienie sobie momentu z przeszłości, kiedy poczuli złość. Kiedy zbadano ich naczynia krwionośne, stwierdzono, że ryzyko zawału serca wzrastało w przypadku przebywania w gniewie przez 40 minut. Oto szczegóły…

Według badania, Czego doświadczyłeś w swojej przeszłości? Kiedy przypomnisz sobie nieprzyjemne wydarzenie i wpadniesz w złość, zwiększa to ryzyko zawału serca lub udaru mózgu na 40 minut. Naukowcy odkryli, że złość może wpływać na funkcjonowanie naczyń krwionośnych, ograniczając przepływ krwi, co może prowadzić do poważnego zdarzenia medycznego. Naukowcy z Columbia University Irving Medical Center w Nowym Jorku zbadali komórki otaczające naczynia krwionośne pod kątem oznak „zmniejszonego rozszerzania naczyń krwionośnych, zwiększonego uszkodzenia komórek i zmniejszonej zdolności naprawczej komórek”.

Pracując z 280 uczestnikami, badacze losowo przydzielili ich do czterech ośmiominutowych ankiet. W jednym badaniu poproszono ich o przypomnienie sobie osobistego wspomnienia, które wywołało u nich złość, w innym poproszono ich o przypomnienie chwili niepokoju, a w trzecim poproszono ich o przeczytanie serii przygnębiających zdań mających wywołać uczucie smutku . Po czwarte, poproszono ich o policzenie do 100, aby zachować neutralność emocjonalną.

W 40. minucie zaczęło się pękanie naczyń krwionośnych

Według Gazeteoxygen po wykonaniu zadania pobrano od uczestników próbki krwi w celu oceny stanu komórek po 3, 40, 70 i 100 minutach w celu pomiaru ciśnienia krwi i rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Ustalenia są następujące:

Zadania polegające na przypominaniu sobie przeszłych wydarzeń, które wywołały złość, powodowały upośledzenie rozszerzenia naczyń w okresie od zera do 40 minut po wykonaniu zadania. Po 40. minucie ten brak już nie występuje. Nie zaobserwowano statystycznie istotnych zmian w wyściółce naczyń krwionośnych uczestników w żadnym momencie po doświadczeniu zadań związanych z lękiem i smutnymi emocjami.

„Złość powoduje dysfunkcję naczyń krwionośnych”

Taichi Shimbo, jeden z autorów badania, powiedział: „Upośledzona funkcja naczyń wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zawału serca i udaru mózgu. Widzieliśmy, że wywoływanie gniewnych emocji prowadzi do dysfunkcji naczyń krwionośnych, ale nadal nie rozumiemy, co jest przyczyną tych zmian. Badanie kluczowych interakcji między gniewem a naczyniami krwionośnymi. Dysfunkcje prowadzą do większego ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych.” „Badania obserwacyjne powiązały negatywne emocje z zawałem serca lub innymi zdarzeniami sercowo-naczyniowymi, przy czym zbadano najczęściej spotykane emocje negatywne, a mniej badań dotyczyło lęku i smutku, które powiązano z ryzykiem zawału serca”. powiedział.

READ  Świat nauki w szoku! Nadzieje dobiegają końca: jest zamrożony w kosmosie i nie może się obudzić

Sytuacja osób starszych jest niepewna

Glenn Levin, profesor medycyny w Baylor College of Medicine. „To badanie stanowi uzupełnienie rosnącej bazy dowodów na to, że zdrowie psychiczne wpływa na zdrowie układu sercowo-naczyniowego i że intensywne stany emocjonalne, takie jak złość czy stres, mogą prowadzić do zdarzeń sercowo-naczyniowych”. powiedział.

Wszyscy uczestnicy badania byli zdrowi, a średni wiek wynosił 26 lat. Daichi Shimbo stwierdził, że nie jest jasne, czy wyniki będą dotyczyć osób starszych z innymi problemami zdrowotnymi i przyjmujących leki, zauważając, że potrzebna jest szersza próba uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *