Reprezentant Indiany, Jackie Walorski, zginął w wypadku samochodowym

Komentarz

Przedstawiciel. Trzech, w tym Jackie Walorski (R-Ind.) i dwóch jej pracowników, Zginęli w wypadku samochodowym w środę po południu, według biura szeryfa hrabstwa Elkhart w stanie Indiana.

„Z ciężkim sercem dzielę się tym oświadczeniem z biura kongresmenki Jackie Walorski” – powiedział w ogłoszeniu na Twitterze przywódca mniejszości narodowej Kevin McCarthy (R-Calif.) wraz ze zdjęciem zawierającym następujący tekst:

„Mąż Jackie, Dean Swihart, został powiadomiony przez biuro szeryfa hrabstwa Elkhart, że Jackie zginęła dziś po południu w wypadku samochodowym. Wróciła do domu, aby być ze swoim Panem i Zbawicielem Jezusem Chrystusem. Zachowaj jej rodzinę w swoich myślach i modlitwach. W tej chwili nie będziemy komentować.

58-letni Walorski brał udział w wypadku dwóch pojazdów na trasie 19 na południe od drogi 119, według biura szeryfa. Kierowca pojazdu jadącego na północ zjechał na lewo od środkowego pasa i zderzył się czołowo z pojazdem sportowo-użytkowym zajmowanym przez Walorskiego i pracowników Zachary Potts (27 lat) i Emmę Thompson (28 lat). Edith Schmucker, lat 56, była jedyną pasażerką drugiego pojazdu. Zginęła na miejscu.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (D-Calif.) nakazała wywiewanie flag na Kapitolu przy połowie sztabów na cześć Walorskiego.

„Przez całe życie Hoosier, kongresmenka Walorski żyła życiem służby: opiekując się zubożałymi dziećmi w Rumunii, reprezentując swoją społeczność w Indiana Statehouse lub służąc prawie dziesięć lat w Izbie” – powiedział Pelosi w oświadczeniu. „Z pasją przyniósł głosy swoich wyborców z Północnej Indiany do Kongresu i był podziwiany przez kolegów po obu stronach przejścia za jego osobisty wdzięk”.

Walorski zasiada w Kongresie od 2013 roku, reprezentując II Okręg Kongresowy. Był czołowym republikaninem w Domowej Komisji Etyki i członkiem Komisji Domowej Dróg i Środków.

Pochodzący z South Bend w stanie Indiana pracował w dziennikarstwie i na uczelni, zanim został wybrany do Kongresu w 2012 roku. Był religijnym konserwatystą, uczęszczał do chrześcijańskich college’ów i pracował na misji przed przybyciem na Kapitol.

READ  Dom Horrorów w Bursie! Zabił przyjaciela i przez 21 dni gwałcił swoją dziewczynę – w ostatniej chwili Türkiye News

Na początku 2021 r. McCarthy mianował ją czołową Republikanką we wrażliwej Komisji Etyki, równo podzielonej grupie, która zajmuje się dochodzeniami przeciwko prawodawcom.

„Jestem dumny, że mogę wziąć na siebie ważną odpowiedzialność polegającą na przestrzeganiu przez członków Izby najwyższych standardów przejrzystości, odpowiedzialności i etycznego postępowania” – powiedział w oświadczeniu po otrzymaniu nominacji.

Kobiety z Domu GOP są ważną częścią kolejnego ruchu partii w sprawie aborcji

Prezydent Biden, który nakazał wywiewanie flag w połowie sztabów w Białym Domu na cześć kongresmenki, wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że on i pierwsza dama Jill Biden byli „zszokowani i głęboko zasmuceni” śmiercią Walorskiego.

„Może reprezentowaliśmy różne partie i nie zgadzaliśmy się w wielu kwestiach, ale był szanowany przez członków obu partii za swoją pracę w Komitecie Domowych Dróg i Środków” – powiedział Biden.

Koledzy Republikanie wyrazili żal w środę wkrótce po tym, jak wiadomość o śmierci Walorskiego została upubliczniona.

Przewodnicząca Republikańskiego Komitetu Narodowego Rona McDaniel nazwała Walorskiego „dobrym przyjacielem”.

„Był niesamowitym urzędnikiem publicznym Hoosiers i liderem Partii Republikańskiej” – powiedział McDaniel w oświadczeniu. „Cały Republikański Komitet Narodowy modli się za jego rodzinę i rodziny dwóch członków personelu, którzy zostali tragicznie zabici”.

Sen. Todd C. Young (R-Ind.) napisał na Twitterze, że był „naprawdę zdruzgotany”.

„Jackie kochała Hoosiers i poświęciła swoje życie walce o nie” – napisał. „Nigdy nie zapomnę jej ducha, jej pozytywnego nastawienia i co najważniejsze jej przyjaźni”.

House Minority Whip Steve Scalise (R-La.) napisał na Twitterze, że modli się za rodziny Walorskiego i jego personel.

„Zrozpaczony słysząc straszną wiadomość o śmierci Jackie Walorskiego i dwóch jego pracowników” – napisał Scalise. „Była kochaną przyjaciółką, która uwielbiała służyć mieszkańcom Indiany w Kongresie”.

Walorski będzie przewodniczył Podkomisji ds. Środków i Pracowników oraz Wsparcia Rodziny, jeśli Republikanie przejmą Izbę po listopadowych wyborach śródokresowych. Walorski, ewangelicki chrześcijanin, znany był z konserwatywnego stanowiska w kwestiach społecznych.

READ  Minister Bozdağ: „Kılıçdaroğlu jest teraz ustawiony jako Malkoçoğlu”

Na początku tego miesiąca sprzeciwił się ustawie o opiece zdrowotnej dla kobiet i przepisom zapewniającym dostęp do aborcji, nazywając stanowisko Demokratów w sprawie aborcji „niebezpiecznym” i „radykalnym”.

„Za namową przewodniczącego Pelosi, Izba Demokratów ponownie zagłosowała za zezwoleniem na aborcję w dowolnym momencie ciąży, w dowolnym miejscu w kraju i finansowana przez amerykańskich podatników” – powiedział Walorski w oświadczeniu. „Aborcja na żądanie jest bezpośrednim afrontem dla wartości obrony życia i praw sumienia Amerykanów”.

Walorski, zwolennik Donalda Trumpa, głosował przeciwko postawieniu prezydenta w stan oskarżenia w 2021 r. po tym, jak w ataku z 6 stycznia na Kapitol zginął policjant i czterech innych, a ponad 100 funkcjonariuszy organów ścigania zostało rannych. Głosował również przeciwko zatwierdzeniu zwycięstw demokraty Joe Bidena w Arizonie i Pensylwanii w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *