Reakcja sędziego Samsonsporu! „Niwegują nasze wysiłki”

Ostra reakcja na sędziego trwa nadal po wczorajszej porażce Samsonsporu z Bendixsporem 1:0 w 11. tygodniu rozgrywek Super League. Reakcje sędziego meczowego Buraka Bakana i urzędnika VAR Bülenta Birincioğlu były ostre. Prezydent Samsonsporu Yuksel Yildirim odpowiedział sędziemu w mediach społecznościowych. Yıldırım powiedział: „Chciałbym podziękować kibicom Büyük Samsunspor, którzy nie zostawili nas samych podczas wczorajszego meczu wyjazdowego. Chcieliśmy, żeby wynik turnieju był tak dobry, jak nasi kibice. Ale nie mogliśmy wyprodukować ostatnich hitów. Ze smutkiem opuściliśmy boisko z niezasłużoną porażką. Jak powiedziałem wcześniej, będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić naszą grę. „Bez względu na wynik, czas to powiedzieć: nieuczciwa i krótkowzroczna postawa sędziów wobec Samsonsporu niszczy wysiłki naszej społeczności na przyszłość”.

„System VAR stał się bardzo irytujący”

Yildirim powiedział, że chce sprawiedliwości w tureckiej piłce nożnej i powiedział: „Kartki pokazane Samsonsporowi, brak kary i brak wdrożenia systemu VAR są bardzo irytujące. Sędziowie są teraz o krok przed grą w każdym meczu. Zniszczenie ciężkiej pracy Samsunsporu stało się sytuacją nie do przyjęcia dla naszego społeczeństwa. Zachowania oparte na zasadach Fair Play, które wykazaliśmy do tej pory, wydają się być nadużywane. Nikt nie powinien oglądać Samsonsporu sam. Tak jak nie naruszamy niczyich praw, tak nie narażamy swoich praw z nikim. Niech wiedzą o tym także tureccy kibice! Powiedział, że chcemy sprawiedliwości.

Klub Samsonspor opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej niezwykłe oświadczenie dotyczące wyników sędziowania. „Chcielibyśmy poinformować publiczność sportową i naszych wspaniałych fanów Samsonspor, że nie będziemy tolerować przyćmienia naszych wysiłków, jeśli błędy sędziowskie będą się powtarzać, i będziemy bronić naszych praw do końca” – czytamy w oświadczeniu.

Oto raport Samsonsporu!

„Bez adresowania jakiejkolwiek firmy, osoby lub klubu, potrzeba poinformowania opinii publicznej za pośrednictwem tego artykułu powstała w wyniku błędów sędziowskich, których doświadczyliśmy w poprzednich meczach.

READ  Başakşehir wyeliminował Şanlıurfaspor i awansował do Pucharu Turcji

Po pierwsze, ostatnio doświadczone i powtarzające się błędy sędziowskie; Utrudnia to wysiłki naszych sportowców i całego personelu wyższego szczebla i jest bardzo przygnębiające dla naszej społeczności. Niestety podobne błędy sędziowskie zdarzały się także w innych meczach klubowych.

Jako Yılport Samsunspor Club staramy się być „czyści” na każdym polu, w którym się angażujemy, postępować zgodnie z duchem Fair-Play oraz instrukcjami i przepisami TFF i jesteśmy wrażliwi na te kwestie.

Chcemy rozgrywać mecze w „uczciwej” kolejności i nie oczekujemy „przysług” od jakiejkolwiek osoby lub podmiotu. Gdy witamy naszych zawodników; Zwłaszcza Siltaş Yapı Pendikspor Futbol A.Ş. Jako przykłady chcielibyśmy przedstawić utratę bezpowrotnych punktów na skutek błędów sędziego w naszym meczu oraz niesłusznych decyzji podjętych przeciwko nam w poprzednich meczach.

W dniu 08.10.2023 graliśmy przeciwko Çaykur Rizespor A.Ş. Przy wyniku 45+3 w meczu nasz rzut karny nie został przyznany po faulu na Landrym DeMacie.

W 65. minucie naszego meczu u siebie z RAMS Başakşehir FK dnia 22.10.2023 sędzia wznowił grę po podaniu od tyłu bramkarzowi Volkanowi.

W 81. minucie meczu RAMS Başakşehir FK, który rozegraliśmy u siebie 22.10.2023, sędzia kontynuował mecz po wyraźnym faulu Mariusa Moundilmadjiego przed polem karnym.

45+4 minuta meczu Atakaş Hatayspor, który rozegraliśmy u siebie 04.11.2023. W 10. minucie sędzia meczu nie podyktował rzutu karnego po tym, jak piłka trafiła w otwartą dłoń Bousiego Gowlama w polu karnym.

W dniu 08.11.2023 zagraliśmy u siebie İstanbulspor A.Ş. W 75. minucie grę kontynuował sędzia meczowy po wyraźnym faulu naszego zawodnika Kaydena Lary na początku groźnego ataku mającego na celu kontuzję.

W dniu 12.11.2023 zagraliśmy przeciwko Siltaş Yapı Pendikspor Futbol A.Ş. W 10. minucie meczu nasz zawodnik Ergon Kara nie został ukarany rzutem karnym i gra była kontynuowana po wyraźnym faulu popełnionym jednocześnie przez bramkarza i stopera drużyny przeciwnej.

READ  Oglądaj na żywo mecz Alanyaspor Galatasaray | Kiedy odbędzie się gala konkursu? Kiedy? Który kanał? Obejrzyj mecz GS w BeIN Sports – wiadomości z ostatniej chwili Galatasaray

W dniu 12.11.2023 zagraliśmy przeciwko Siltaş Yapı Pendikspor Futbol A.Ş. W 71. minucie meczu Nuno Seguera ewidentnie faulował w polu karnym naszego zawodnika Carlo Holza, przez co nie przyznano nam rzutu karnego, a sędzia meczu przyznał drużynie przeciwnej wybór gry.

W dniu 12.11.2023 zagraliśmy przeciwko Siltaş Yapı Pendikspor Futbol A.Ş. W 73. minucie meczu nie otrzymaliśmy wyraźnej kary od sędziego meczowego za faul na naszym zawodniku Olivierze Ntsamie w polu karnym.

Wszystkie te stanowiska są przykładami niesprawiedliwości, jakich doświadczyliśmy w Trendool Super League, gdzie awansowaliśmy po 11 latach, i wszystkie są stanowiskami, w przypadku których stronnicza i bezstronna opinia publiczna sportu jest niesprawiedliwa. Niepokoi nas to, że obecnie stale powtarzają się nielogiczne skutki, które przypisujemy zwykłemu ludzkiemu „błędowi”.

Nie celując w żadną firmę, osobę czy klub, mówimy jeszcze raz; Nie dla naszego klubu, ale dla rozwoju i wartości marki tureckiej piłki nożnej, w tym wszystkich naszych innych tureckich klubów, i żądamy, abyśmy nigdy więcej nie spotkali się z błędami sędziowania.

„Chcemy poinformować społeczność sportową i naszych wspaniałych fanów Samsonspor, że jeśli „błędy sędziowskie” będą się powtarzać, nie będziemy tolerować przyćmienia naszych wysiłków i do końca będziemy walczyć o nasze prawa”.

Data wydania: 19:53, 13 listopada 2023 r