Rajd po karmieniu zamyka Dow poniżej 30000 do góry nogami

Akcje amerykańskie spadły w czwartek, a indeks Dow Jones Industrial Average po raz pierwszy od stycznia 2021 r. spadł poniżej 30 000. Nadal wstrząsał rynkiem.

Kluczowe indeksy odnotowały gwałtowny spadek w 2022 r. ze względu na wysoką inflację. Rosnące stopy procentowe A rosnące obawy o zyski przedsiębiorstw i wzrost gospodarczy podsycają apetyt inwestorów na awersję do ryzyka. Blue chipy spadły w tym roku o 18%, podczas gdy S&P 500 o 23%, a zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite o 32%.

Akcje W środę odbył się wiec Po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, zasugerował, że podwyżka stóp procentowych o 0,75 punktu procentowego przez bank centralny w tym tygodniu nie byłaby powszechna. Czwartek Ta nadzieja rozkwitłaA akcje spadły na całym rynku.

S&P 500 spadł o 3,2%, podczas gdy Dow Industries spadł o 2,4% lub 741 punktów, osiągając poziom 29 927. Dow ostatecznie zamknął się poniżej tego kamienia milowego 29 stycznia 2021 r. Nasdaq Composite spadł o 4,1% jako udziały głównych firm technologicznych. Wycofany.

„Myślę, że rynki przewartościowują otoczenie rynkowe” — powiedział Michael Sheldon, dyrektor ds. inwestycji w RDM Financial Group, firmie doradztwa inwestycyjnego. „Perspektywy wzrostu, zysków i inflacji, przynajmniej na najbliższe kilka miesięcy, nie są niestety korzystne”.

Wzrost stopy procentowej banku centralnego o 0,75 punktu procentowego to jego Największy od 1994 roku Ale wyścig banku centralnego, by kontrolować wysoką inflację, jest zgodny z oczekiwaniami inwestorów. Najnowsze dane pokazują inflację konsumencką w maju Osiągnął najwyższy poziom Od ponad czterech dekad.

Pan. Powell powiedział Chociaż bank centralny nie stara się wywołać recesji, to jest to coraz trudniejsze do osiągnięcia Nazywane gładkim lądowaniem, W którym gospodarka zwalnia na tyle, aby obniżyć inflację bez wchodzenia w recesję. Niektórzy analitycy twierdzą, że inwestorzy się zgadzają Rosnące zagrożenia dla wzrostu gospodarczego.

READ  Cywilny Cywilny Generalny podwyżka pensji najnowsza sytuacja! Kiedy zostanie uwzględniona podwyżka wynagrodzenia pracownika rządowego? Jaka jest minimalna pensja urzędnika w styczniu 2024 r.?

„Myślę, że to jest świadomość, że naprawdę zmierzamy w kierunku recesji. Do tej pory nie wydaje mi się, aby tak naprawdę przefiltrował umysł rynku” – powiedział Altaf Qassam, szef strategii inwestycyjnej na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w State Street. Globalni Doradcy.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że celem banku centralnego jest obniżenie inflacji do 2%. Bank centralny zatwierdził w środę podwyżkę stóp o 0,75 procent, największą podwyżkę stóp procentowych od 1994 roku. Zdjęcie: Elizabeth Friends / Reuters

Jeśli Dow Industries zamknie się poniżej 30 000, może to negatywnie wpłynąć na nastroje inwestorów, którzy są przyzwyczajeni do ciągłego wzrostu kursu akcji.

„Każdy, kto myśli o kupowaniu napiwków, zwłaszcza tych poniżej 30 000, wydaje się być w stanie łatwo powiedzieć:„ Wiesz, będę na to poczekać ”- powiedziała Carol Schlieff, zastępca dyrektora ds. inwestycji w BMO. Biuro rodzinne.

Każdy z 11 sektorów S&P 500 upadł w czwartek. Grupa Energetyczna, jedyny sektor w regionie, który ma dodatni wynik w 2022 r., pozostaje w tyle za rynkiem ze spadkiem o 6,1%.

Wycofały się również duże zapasy technologii Microsoft Spadek akcji o 2,7% Amazonka Akcje spadły o 3,7% i Nvidia Akcje spadły o 5,6%.

Świergot Akcje straciły wtedy 1,7% Tesla Dyrektor Naczelny Elona Muska Rozmawiałem z pracownikami Twittera Na tematy, w tym, czy zostanie zwolniony, jeśli dokona przejęcia zgodnie z planem na spotkaniu firmy w czwartek.

Tesla,

Który Podnosi ceny niektórych swoich samochodów Wśród rosnących kosztów spadek wyniósł 8,5%.

Powiedział, że „niezwykle duże” podwyżki nie będą powszechne. Chociaż Powell polecił środę, otwiera drzwi do kolejnego 0,75-procentowego wzrostu już w przyszłym miesiącu.

Iofin David, dyrektor ds. inwestycji w Monetty, powiedział, że gdyby uznali, że wyścig federalny obstawia się znacznie szybciej niż inflacja, taka podwyżka stóp procentowych uspokoi inwestorów. „Doprowadzi to do jeszcze większego napięcia na rynku” – powiedział.

Bank centralny Szwajcarii zaskoczył inwestorów, podnosząc stopy procentowe po raz pierwszy od 15 lat. Narodowy Bank Szwajcarii podniósł swoją stopę procentową o 0,5 punktu procentowego do ujemnego 0,25%.

Bank Japonii

W dużej rozwiniętej gospodarce banki centralne nie podniosły stóp, aby kontrolować inflację. Ekonomiści spodziewali się, że stawki SNB pozostaną bez zmian.

Seema Shah, główny strateg wiodących globalnych inwestorów, powiedział: „To ostatnia przeszkoda do upadku”.

Bank Anglii w czwartek Podniósł podstawową stopę procentową Oczekuje się 1% do 1,25%, co wskazuje na jego piąty ruch na kilku posiedzeniach, a wspomniane większe ruchy mogą być potrzebne do kontrolowania inflacji.

Co tydzień Dane dotyczące roszczeń o bezrobocie W tygodniu kończącym się 11 czerwca 229 000 Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Rynek pracy jest częścią siły gospodarki, ale przedstawiciele banku centralnego sygnalizują słabsze dane o zatrudnieniu. Może być koniecznym rezultatem Próba banku centralnego kontrolowania inflacji.

Wzorcowa wydajność za 10 lat Skarb Stanów Zjednoczonych Odniesienie spadło do 3,303% z 3,389% w środę. Rentowności obligacji skarbowych, poruszające się w kierunku przeciwnym do ceny, pomagają ustalać oprocentowanie różnych dóbr konsumpcyjnych, w tym kredytów hipotecznych i samochodowych.

Bitcoin Według CoinDesk poziom ET spadł o 3% do 21 041 $ od godziny 17:00 w środę. 10 dzień po. Kryptowaluty są nękane przez szersze obawy ekonomiczne, wpływające na ryzykowne transakcje i obawy dotyczące wybranych schematów i Firmy w ekosystemie kryptowalut. Inwestorzy w sieci pożyczkodawców kryptowalut Celsius raczej nie zapewnią firmie dodatkowego finansowania. The Wall Street Journal poinformował o wiadomościach w czwartek.

Na rynkach towarowych ropa Brent wzrosła o 1,1% do 119,81 USD za baryłkę, co stanowi międzynarodowy benchmark. Ceny złota wzrosły o 1,7 proc.

Akcje zagraniczne spadły. Ogólnokontynentalny indeks Stoxx Europe 600 spadł o 2,5%. W Azji Hong Cheng Hongkong spadł o 2,2%, podczas gdy japoński Nikkei 225 dodał 0,4%.

Akcje Wall Street spadły po środowym zwyżce po decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.


Zdjęcie:

Justin Lane / Shutterstock

Napisz do Karen Langley na adres [email protected] i [email protected] do Willa Hornera

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *