Pomiędzy YÖK a SSB podpisano protokół o współpracy w zakresie zatrudniania międzynarodowych naukowców.

Pomiędzy Radą Szkolnictwa Wyższego (YÖK) a Szefem Przemysłu Obronnego (SSB) podpisano „Protokół współpracy w sprawie zatrudniania międzynarodowych naukowców w uczelniach i organizacjach przemysłu obronnego”.

Zgodnie z raportem napisanym przez YÖK, wraz z podpisanym protokołem umożliwiającym międzynarodowym pracownikom naukowym pracę w dziedzinie obronności w Turcji oraz transfer globalnej wiedzy do środowiska akademickiego i przemysłu, wiedza i doświadczenie naukowców, którzy przeprowadzili z sukcesem badania za granicą, zostaną udostępnione Turcja i międzynarodowi naukowcy zajmujący się obronnością zostaną sprowadzeni do Turcji. Jej misją jest wnoszenie wiedzy i umiejętności naukowców do sektora obronnego poprzez wspólne projekty badawczo-rozwojowe.

Prezydent YÖK Erol Özvar, którego przemówienie podczas ceremonii podpisania znalazło się w raporcie, powiedział, że stworzono solidną podstawę do rozwoju współpracy w ramach protokołu i że podpisany protokół będzie stanowić nowy krok w tym zakresie.

Jednym z najważniejszych elementów protokołów współpracy zawartych dotychczas pomiędzy Ministerstwem Obrony Obrony a YÖK jest zapewnienie sektorowi niezbędnej wykwalifikowanej siły roboczej, powiedział: „W tym kontekście kadra akademicka pracuje obecnie w naszym szkolnictwie wyższym. Instytucje wniesie wkład do Ministerstwa Obrony i będzie uczestniczyć w tym sektorze.” Ma na celu wychowanie wartościowej młodzieży. Dokonał swojej oceny.

Protokół umożliwi międzynarodowym naukowcom pracującym na uniwersytetach pracę w niepełnym wymiarze godzin w sektorze obronnym, Prezydent YÖK Özvar kontynuował:

„Biorąc pod uwagę, że na 169 uniwersytetach w naszym kraju pracuje około 1500 międzynarodowych naukowców ze stopniem doktora ze wszystkich dziedzin, oczywiste jest, że nasz sektor obronny będzie miał szansę skorzystać z dużego kapitału ludzkiego. Ponadto stworzy to nową szansę Bliższe powiązania między uniwersytetami a sektorem obronnym „Nowość Dzięki protokołowi możemy przedstawiać naszym uniwersytetom rekomendacje dotyczące zatrudniania międzynarodowych naukowców potrzebnych sektorowi obronnemu, a uniwersytety mogą również składać propozycje odpowiedniemu sektorowi. Współpraca ta wniesie znaczący wkład zarówno w sektor obronny, jak i system szkolnictwa wyższego w zakresie zatrudniania międzynarodowych naukowców w sektorze obronnym.

READ  Powstał zanim wynaleziono teleskop! Obserwatorium Merağae było wówczas najważniejszym ośrodkiem naukowym

Azwar stwierdził, że wizja internacjonalizacji to jedno z zagadnień, na którym ostatnio skupia się Rada Szkolnictwa Wyższego: „Podejmujemy poważne wysiłki, aby zwiększyć międzynarodową wartość i widoczność naszych uczelni. W tym sensie łączymy. Podkreślenie w sprawie zatrudniania w naszych uczelniach wykwalifikowanych międzynarodowych naukowców. Możliwość zatrudnienia w sektorze obronnym.” „Szacujemy, że nasze uczelnie staną się atrakcyjniejsze dla wykwalifikowanych międzynarodowych badaczy w tej dziedzinie”. powiedział.

Özvar powiedział, że ma nadzieję podpisać nowe protokoły o współpracy z TAI i innymi organizacjami sektora obronnego.

„Ich wiedza i doświadczenie zostaną przywiezione do kraju”

Szef Departamentu Obrony prof. Dr. Wraz z protokołem do kraju zostanie sprowadzona wiedza i doświadczenie naukowców, którzy z sukcesem przeprowadzili badania za granicą, powiedział Haluk Gorgan.

Powiedział, że dzięki protokołowi głębia techniczna sektora obronnego zostanie wzmocniona wizją i pracą międzynarodowych naukowców, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, i dodał: „Jestem przekonany, że stworzy to interdyscyplinarność. Ekosystem sektora obronnego i naukowcy zapewnią nowe perspektywy na fazę eksportu naszych produktów i naszej gospodarki.” wesprze wpływ sektora. Dokonał swojej oceny.

Po przemówieniach Özvar i Görgün podpisali protokół.

Podczas ceremonii podpisania wiceprezes YÖK prof. Dr. Haldun Göktaş, członkowie YÖK prof. Dr. Nasi Gundogan, prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, prof. Dr. Arifa Pilkina, prof. Dr. Obecni byli Mahmud Ak, przedstawiciele przemysłu i naukowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *