Podsumowanie meczu Hiszpanii 2:1 Anglii Mistrzowie Hiszpanii na Euro 2024! – Z ostatniej chwili

Emocje związane z emocjonującym meczem dobiegły końca. W wielkim finale zmierzyły się Hiszpania i Anglia. Hiszpania wygrała 2:1 i została mistrzem. Oto szczegóły…

Emocje związane z emocjonującym meczem dobiegły końca.

W wielkim finale zmierzyły się Hiszpania i Anglia. Hiszpania wygrała 2:1 i została mistrzem.

Hiszpania i Anglia zremisowały w wielkim finale EURO 2024.

Hiszpania została mistrzem Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024 (EURO 2024) po pokonaniu w finale Anglii 2:1.

Bramki Nico Williamsa i Michaela Yersabela w 47. minucie zapewniły Hiszpanii tytuł mistrzowski na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, po pierwszej połowie zakończonej bezbramkowym remisem.

W 73. minucie jedynego gola dla Anglii strzelił Cole Palmer.

Hiszpania pobiła rekord

Hiszpania pokonała Anglię w finale Euro 2024 i po raz czwarty wzniosła trofeum w 17. Mistrzostwach Europy.

Przed tym turniejem Hiszpania była jedną z dwóch drużyn, które zdobyły trzy mistrzostwa razem z Niemcami, stając się mistrzem po raz czwarty i stając się drużyną z największą liczbą mistrzostw Europy.

Hiszpanie, którzy w finale uczestniczyli po raz piąty, zdobyli trofeum po raz czwarty. Hiszpania zdobyła mistrzostwo w 1964, 2008 i 2012 roku, a w 1984 roku zajęła drugie miejsce.

Anglia przegrała finał po raz drugi z rzędu.

Anglia, która po raz drugi z rzędu znalazła się w finale mistrzostw Europy w piłce nożnej, ponownie nie mogła liczyć na szczęśliwe zakończenie.

Grając w drugim w historii turnieju finale, brytyjska drużyna ponownie schodziła z boiska w smutku.

Williams był zawodnikiem finału

Nico Williams z meczu Hiszpania-Anglia strzelił pierwszego gola, który dał Hiszpanii tytuł.

Williams strzelił drugiego gola w meczu do angielskiej siatki.

W 61. minucie Southgate wyrzuciło Harry’ego Kane’a z boiska

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate wyrzucił kapitana i napastnika Harry’ego Kane’a w 61. minucie meczu.

Po tym, jak Hiszpania objęła prowadzenie 1:0, Southgate dokonał pierwszej zmiany, zostawiając Kane’a na boku. Southgate zastąpił Kane’a w półfinale Anglii 90+1 przeciwko Holandii. Pokonał Ollie Watkinsa, który już w minucie strzelił zwycięskiego gola.

READ  Niesamowita przemiana Ardy Güler w 4 miesiące! Emocje po pierwszym meczu...

Po odejściu Kane’a Kyle Walker nosił opaskę kapitańską w Anglii.

Palmer strzelił gola w 3 minuty

Cole Palmer strzelił jedynego gola dla Anglii przeciwko Hiszpanii.

Palmer, który w 70. minucie zastąpił Mainoo Garethem Southgatem, strzelił trzy minuty później.

W Hiszpanii Micheal Yersabaal strzelił gola w drugiej połowie. Yairsabal, który wszedł na boisko w 68. minucie, strzelił gola, który zapewnił jego drużynie tytuł w 86. minucie.

Hiszpania jest mistrzem z 7 na 7

Hiszpania wygrała wszystkie mecze, które rozegrała na Euro 2024, pokonując w finale Anglię i zdobywając tytuł.

Hiszpania pokonała w tym turnieju Chorwację, Włochy, Albanię, Gruzję, Niemcy, Francję i wreszcie Anglię.

De la Fuente cieszył się ze swoich pierwszych mistrzostw Europy

Trener Luis de la Fuente po raz pierwszy w barwach Hiszpanii cieszył się z mistrzostw Europy.

63-letni doświadczony trener, który objął stery po mundialu 2022 w Katarze, w zeszłym sezonie poprowadził Hiszpanię do tytułu Ligi Narodów UEFA. Hiszpania zwyciężyła w finale Ligi Narodów na sezon 2022–2023, pokonując Chorwację w rzutach karnych.

Niemiecka reakcja na Gugurellę trwa

Niemieccy kibice wygwizdywali lewego obrońcę Hiszpanii Marca Cucurellę za każdym razem, gdy piłka lądowała u jego stóp przez cały mecz.

W ćwierćfinale meczu Hiszpanii z Niemcami Gugurella otrzymał piłkę, a sędzia zdecydował się kontynuować grę. Niemieccy kibice kontynuowali reakcję na Gugurellę w każdym meczu rozegranym przez Hiszpanię po tym meczu.