Plan działania w drugiej fazie – Yeni Şafak

Kontynuowane są prace nad wzmocnieniem bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego i wprowadzeniem krajowego gazu ziemnego do gospodarki. Aby wykorzystać w gospodarce złoża gazu ziemnego odkryte na złożu Zakaria na Morzu Czarnym, przyspieszono prace nad zagospodarowaniem złoża i zwiększeniem jego mocy produkcyjnych. W ramach drugiego etapu projektu zagospodarowania złoża gazu ziemnego Zakaria do 2024 r. zostaną wykonane wiercenia oraz ukończenie odwiertu i dołu pięciu odwiertów. W zakresie działalności w kwietniu do eksploatacji został oddany wydobyty w pierwszej fazie gaz o dziennej produkcji na poziomie 10 mln m3 gazu. Po rozpoczęciu prac w pierwszym etapie rozpoczęto prace w drugim etapie. W drugiej fazie dzienne wydobycie wyniesie 40 mln metrów sześciennych, a prace wiertnicze, denne i powierzchniowe w pierwszych pięciu odwiertach rozpoczną się w 2024 r.

Zakończenie ma nastąpić w 2028 roku

Zakończenie drugiego etapu zaplanowano na rok 2028. Działania sejsmiczne i wiertnicze zostaną zintensyfikowane w ramach poszukiwań ropy naftowej i gazu ziemnego na lądzie i morzu, w tym na obszarach koncesyjnych TRNC. W ramach poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego wykonanych zostanie 250 odwiertów, a dane sejsmiczne zostaną zebrane na powierzchni 20 tys. kilometrów kwadratowych.

Z powietrza skanowany będzie obszar 15 tys. km

Wykonanych zostanie 15 tys. kilometrów lotniczych badań geofizycznych, 350 tys. metrów wierceń i 22 tys. kilometrów kwadratowych badań szczegółowych. W dwóch odwiertach będą wiercone zasoby niekonwencjonalne, takie jak gaz łupkowy i metan. Natomiast na poszukiwanie zasobów geotermalnych zaplanowano 14 tys. metrów odwiertów.

Jednolity dostęp do zasobów naturalnych

Ministerstwo Energii i Zasobów Naturalnych przygotowuje strukturę organizacyjną, która umożliwi realizację tych zadań z jednego źródła. W tym kontekście opracowany zostanie mechanizm instytucjonalny wysokiego szczebla w celu zarządzania procesami wydawania zezwoleń z jednego źródła i ograniczania procesów biurokratycznych w obszarach zasobów naturalnych, takich jak lasy, woda, górnictwo, energia geotermalna, ropa naftowa i gaz ziemny. W ramach tych ram planuje się zwiększenie efektywności w sektorze energetycznym.

READ  Turecka firma podpisuje umowę ze światowej sławy producentem samochodów ciężarowych i autobusów - Last Minute Economic News

Korekta inflacyjna długu małżeńskiego

Zapewnimy wysokiej jakości energię elektryczną w przystępnych cenach

Popyt na lirę turecką utrzymuje się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *