Pixel 5 firmy Google był ostatnim

Od czasu do czasu wybierałem przypadkowe urządzenie Margines Przejrzyj szafę i spędź z nią tydzień lub dwa. Wynika to głównie z przypadkowej ciekawości i porównywania „starych” produktów z najnowszymi i najlepszymi produktami. Ostatnio zainspirował mnie Pixel 5. firmy Google. Przywróciłem go więc do ustawień fabrycznych, zaktualizowałem telefon komórkowy do Androida 12 i używałem go jako mojego codziennego sterownika przez ostatnie kilka dni.

Doświadczenie jest fantastyczne. Mam bardzo duże dłonie – iPhone 13 Pro Max w nich nie występuje – i lubię większe ekrany, więc chyba nie mogę w pełni przestawić się na Pixela 5. Ale to bardzo dobry „mały” telefon (standard 2022), do którego zdecydowanie aspirowałem. Pixel 5 ułatwia robienie wszystkiego jedną ręką. Jego średniotonowy procesor działa lepiej niż kiedykolwiek na Androidzie 12, a ten telefon wygląda wyjątkowo na tle konkurencji.

W końcu byłem rozczarowany, gdy rok później Google Pixel 5 porzucił styl i rozmiar. Najmniejszym telefonem w linii firmy jest obecnie Pixel 5a, który ma wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala. Ze swojej strony Google zwalnia nieco tempo z nadchodzącym 6A. Ale w modelach z serii A ty Rezygnacja z dobra Wyświetlacz 90 Hz i ładowanie bezprzewodowe. W tym sensie Pixel 5 może być ostatnim w ofercie Google. Więcej na wigilię.

Pixel 5 jest mniejszy niż Pixel 5A i 6A – z większą ilością sprzętu premium do uruchomienia.
Obraz: Google

Teraz chcę, aby Google miał 5 jako produkt w stylu „iPhone SE”, który jest dostarczany z szybkością dzięki aktualizacjom sprzętu co dwa lata. Przyjrzyjmy się niektórym mocnym stronom Pixela 5.

Projekt i materiały: 6-calowy wyświetlacz OLED Pixel 5 jest otoczony smukłymi, symetrycznymi ramkami, dzięki którym telefon jest wygodny i można go używać jedną ręką. A twarda powłoka z biożywicy 5 na korpusie zapewnia wyjątkowe odczucie i pewny chwyt, gdy trzymasz go przez cały dzień. Pokrętło głośności ma tę samą strukturę, a przycisk zasilania ułatwia ich rozróżnienie, dotykając błyszczącego metalu. Ze względu na swoją czułość i rozmiar dłoni, Pixel 5 jest jednym z niewielu telefonów, które można zrobić bezprzewodowo bez większego zamieszania.

Przed przejściem do typowego projektu „szklanej kanapki” z Google Pixel 6 i 6 Pro, wcześniejsze modele z tej serii często pomagały telefonom wyróżniać się unikalnymi materiałami i ustawieniami. Z Piksel 2, czyli prawie szorstka tylna skorupa czarnego modelu. The Piksel 4 Miał ciasne boczne poręcze. Ale po bio-żywicy 5 – wciąż jestem wielkim fanem tego wykończenia Sorda Sage green – Google wybrał bardziej podstawowe wrażenia z ręki z zeszłorocznymi flagowcami.

Przycisk zasilania jest prosty, zamiast mieć kolor pop

Wykończenie z biożywicy Pixel 5 tworzy wyjątkowe uczucie w dłoni.
Fot. Amelia Hollowati Grails / The Verge

Górny ekran: Panel OLED Pixela 6 może wyglądać dobrze, jeśli chodzi o pierwsze wrażenia. Ale szczerze, to normalne. Reddit ma mnóstwo tekstów, które narzekają na ciągłe problemy, brzydki zielony kolor przy niskich poziomach jasności i inne wady. Piękny panel LPTO Pixela 6 Pro nie ujawnia żadnego z tych problemów, więc jasne jest, że Google rozwiązało niską cenę w ramach osiągnięcia ceny 599 USD.

Nawet ekran Pixela 5 wydaje mi się nieco wyższej jakości niż 6, który go zmienił. Oba mają wyświetlacze 90 Hz, ale biała kropka, jednolitość i ogólny obraz 5 są dla mnie trochę ładne. Czasami może się to różnić w zależności od jednostki, ale mam nadzieję, że jest lepsze niż Pixel 7.

Tylny czytnik linii papilarnych Pixel Imprint: Nadal żałuję, że twórcy telefonów jednogłośnie zdecydowali się na wymianę czytnika linii papilarnych z tyłu telefonu, gdzie palec wskazujący naturalnie będzie go trzymał, tuż pod wyświetlaczem. Skanery Google Pixel Imprint mogą być szybsze i bardziej spójne w całym środowisku Androida, a czujnik na ekranie w Pixel 6 i 6 Pro nigdy nie jest kompatybilny – nawet po poprawie wydajności dzięki aktualizacjom oprogramowania Google. .

Jednolita wydajność aparatu: Google zajęło lata, aby poprawić zdjęcie obliczeniowe dla 12-megapikselowego aparatu głównego udostępnianego przez Pixela 5 i jego poprzedników. I chociaż nie ma dynamicznego limitu Pixel 6/6 Pro i nie oferuje funkcji takich jak realne tony lub magiczna gumka, Pixel 5 jest standardową strzelanką. Wiesz, co dostaniesz, nigdy nie możesz powiedzieć o linii Pixel 6. Nie podoba mi się czasami nieprzyjemnie wyglądające rozmycie tła, które uzyskuje się z dużego czujnika 6, ale bez wątpienia poprawi to Google.

Pixel 6A wkrótce będzie przenośnym telefonem Google.
Obraz: Google

Pixel 5 nie jest poprawny

Chociaż jestem w większości zadowolony z płynnej wydajności i ogólnej wydajności Pixela 5 na Androidzie 12, wciąż zdarzają się sytuacje, w których procesor Midrange Snapdragon 765G uderza w ścianę. Zrób zdjęcie, a rozczarowujące opóźnienie po aktywacji strzału telefonem pozostanie takie samo. Jeśli masz zbyt duże ambicje w wielozadaniowości, 5 osób może stać się dysfunkcyjnych.

Chociaż jestem sprzedawany na wyglądzie Pixela 5, gwarancja jakości sprzętu Google nie zawsze jest najlepsza. Jest wiele jednostek Mała przerwa między wyświetlaczem a korpusem. Po premierze telefonu firma Przerwa nie powiedziała nic, czym należy się martwić – Ale to są drobne szczegóły, które mnie irytują.

Potem jest Głośnik pod tym okropnym ekranemW większości przypadków wydaje się cienki, nawet po próbie ulepszenia go przez Google System „Adaptacyjny dźwięk”. Te symetryczne ramki nie są dostępne bez wymiany.

Ale pomimo tych wad, w tym telefonie wciąż jest coś wyjątkowego. Byłem bliski zakupu od Wooda, czyli Nowy, nieotwarty Pixel 5s sprzedaje się za 450 USD. Google musiał natknąć się na jakieś dodatkowe rezerwy w jakimś magazynie. W związku z plotkami, że mini iPhone Apple zostanie usunięty z nadchodzącej linii iPhone 14, wydaje się, że pojawią się mniejsze telefony (ponownie). To sprawia, że ​​jest to atrakcyjny moment na zakup. Wsparcie oprogramowania dla Pixela 5, jedynej gwiazdy branej pod uwagę przez Google, zakończy się w październiku 2023 roku.

Ale w międzyczasie Google ponownie wprowadzi mniejszy piksel, który nie będzie umniejszał funkcji sprzętowych i nie wystartuje bez ogródek po swoim większym rodzeństwie.

READ  Stracił przewodnictwo ze względu na pseudonim swojego członka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *