Pięć filmów rzucających światło na kulisy kryzysu gospodarczego

Kryzys gospodarczy dotykający miliony ludzi ma głęboki wpływ na każdy aspekt życia. Jak więc te kryzysy gospodarcze, których doświadcza ludzkość, odbijają się na dużym ekranie? Zebraliśmy dla czytelników 5 produkcji wyników, które rzucają światło za kulisy kryzysów gospodarczych, od „Uścisków gniewu” po „Wielkiego”, odzwierciedlających nieszczęścia Wielkiego Kryzysu, który rozpoczął się w 1929 roku. deficyt”, który ujawnia sprawców kryzysu finansowego z 2008 roku.

Sułtan Saliha

Po procesie pandemicznym zostaliśmy odcięci jako eksperci ds. zdrowia i szczepionek, a od dwóch lat rozmowy zaczynają się od „boję się iść na rynek”, a kończą na pytaniu „co się stanie z tą gospodarką” . ? Kiedy wartość dolara przekracza 26 lirów, kryzys gospodarczy skłonił rząd do ostrzeżenia spółek publicznych „nie marnuj go”, co nie tylko wpływa na nasze kuchnie, ale głęboko wpływa na każdy aspekt naszego życia. Na przykład chodzenie do kina jest obecnie luksusem dla wielu, zwłaszcza rodzin, z biletami przekraczającymi dziś 100 lirów. Wiele rodzin woli płacić tę kwotę na platformach cyfrowych, gdzie mogą oglądać setki filmów przez cały miesiąc. Stawką jest więc przyszłość wielu branż, takich jak teatry. Jak więc te kryzysy gospodarcze, których doświadcza ludzkość, odbijają się na dużym ekranie? Od Wielkiego Kryzysu, który rozpoczął się w 1929 r., po kryzys finansowy 2008 r., zebraliśmy dla czytelników KARAR produkcje, które znalazły odzwierciedlenie na dużym ekranie i rzucają światło na przyczyny tych kryzysów gospodarczych.

Efekt motyla w świecie handlu

Australijski thriller/dramat z 2001 roku Bank: The Butterfly Effect, wyreżyserowany przez Roberta Connolly’ego, z Davidem Wenhamem i Anthonym LaPaglią w rolach głównych, koncentruje się na związku między bankowością a korupcją. Film opowiada historię Jima Doyle’a, który opracował program do przewidywania wahań cen akcji, biorąc swoją nazwę od teorii, że trzepot skrzydeł motyla na jednym końcu świata może wywołać burzę na drugim końcu oceanu. Rynek zaczął robić interesy z dużym bankiem, Centabankiem, a potem coś poszło nie tak.

READ  Który uczestnik Survivor został wyeliminowany? Ogłoszono uczestnika Survivor All Star Farewell Island! Yunus Emre ostro krytykuje Alinę – Wiadomości z ostatniego odcinka Survivor – Magazine News

Bezrobocie z komediowego okna

„Modern Times” to film Charliego Chaplina, który odzwierciedla kontekst globalnego kryzysu gospodarczego, który rozpoczął się na całym świecie w 1929 roku. Film z 1936 roku z Chaplinem i Paulette Goddard w rolach głównych to arcydzieło w historii kina. Osadzone w następstwie Wielkiego Kryzysu, konwencjonalne podejście do masowej produkcji przed kryzysem gospodarczym oraz idee bezrobocia, cierpienia i działania po kryzysie są w humorystyczny sposób eksplorowane przez Chaplina i jego krąg.

20kr02man3.jpg

Czy można dostać się w lepsze miejsce?

Adaptacja na duży ekran nagrodzonej Pulitzerem powieści Johna Steinbecka „Grona gniewu” w imponujący sposób opisuje dramat ludzkości podczas kryzysu lat 30. XX wieku. Wyreżyserowany przez Johna Forda, z udziałem Henry’ego Fondy, Jane Darwell, Johna Carradine’a, Charliego Grapevine’a i Russella Simpsona, film podąża za rodziną Zodów, gdy przemierzają zakurzone drogi Oklahomy w nadziei na lepsze życie w Kalifornii. „Grona gniewu” to tragiczna historia tych, którzy uciekają z biedy i szukają nowych ziem, by rozpocząć nowe życie.

Twierdzenie o związku między ubóstwem a przeznaczeniem

„Bogaci i nieszczęśliwi” amerykańskiego reżysera Johna Landisa (Trading Places – 1983) to jeden z najważniejszych filmów ekonomicznych lat 80. Film w stylu komediowym to historia dwóch bogatych starszych braci, którzy są właścicielami dużej firmy świadczącej usługi maklerskie na rynkach finansowych i towarowych, którzy po produkcji zmieniają się między białym menedżerem w swojej firmie a czarnym oszustem na ulicy. Oświadczenie o tym, czy genetyka czy środowisko są ważniejsze w określaniu przyszłości ludzi. Eddie Murphy zastępuje białego szefa Dana Aykroyda w roli oszusta.

20kr02man1.jpg

Ciemna strona współczesnej bankowości

Biograficzny komediodramat z 2015 roku „The Big Open”, wyreżyserowany przez Adama McKaya, opowiada historię czterech osób, które nieświadomie postrzegają system kredytów hipotecznych jako bańkę, która wywołała kryzys finansowy w latach 2007-2008. Oparty na książce „The Big Short” Michaela Lewisa, film przedstawia widzom ciemną stronę współczesnej bankowości poprzez cztery postacie grane przez aktorów takich jak Brad Pitt i Christian Bale, którzy odważą się zrealizować pomysł. Przyszły one na myśl u progu światowego kryzysu.

READ  Doprowadź gąsienicę ze zdjęcia do końca labiryntu w 30 sekund! Ci, którzy rozgryzą to w 30 sekund, wychodzą z wyższym IQ

20kr02man2.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *