Otwarto drugi w Turcji „Park Nauki i Energii”.

Muzeum Matematyki Dales, realizowane przez Alpa Ayaydına, przedstawiciela założyciela Aydın Private Basak College, otworzyło drugi po Adanie Kozan park naukowo-energetyczny w Turcji we współpracy z Enerjisa Üretim i gminą Akhisar.

W dzielnicy Akhisar w Manisie znajduje się Park Naukowo-Energetyczny Tales. Uroczyste otwarcie Dales Science and Energy Park. Park, realizowany we współpracy pomiędzy Enerjisa Üretim, gminą Akhisar i Dales Math Museum, znajduje się w przestrzeni publicznej i obejmuje łącznie 28 różnych obiektów. Park Naukowo-Energetyczny wyróżnia się także strukturą opartą na doświadczeniu. Chociaż każdy przedmiot jest opatrzony objaśnieniami wyjaśniającymi temat, dostęp do bardziej szczegółowej zawartości parku można uzyskać za pomocą kodów QR. W ten sposób studenci i goście mają możliwość poznania wiedzy teoretycznej w praktyce.
„Kluczowa inwestycja”
F. Alp Ayaydın, założyciel Dales Mathematics Museum, powiedział: „Otwarcie parku dla publiczności to dla miejscowej ludności ważna inwestycja w działania edukacyjne. Chcemy realizować i rozwijać nasze projekty w różnych częściach Turcji, zaczynając od Adany Gosan i kończąc na Manisie Akışar. „Chciałbym podziękować naszym gminom za wsparcie nas w tym procesie oraz wszystkim naszym partnerom, zwłaszcza Güler Legacy i Enerjisa Üretim, za ich wkład”. powiedział.

READ  Widzieliśmy też... Naukowcy stworzyli swetry dla robotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *