Odkrycie wulkanu na Marsie: oznaki życia?

Jak podaje portal „LiveScience”, podczas 55. Konferencji Nauk o Księżycu i Planetach, która odbyła się w Teksasie w USA, naukowcy odkryli największy wulkan na Marsie.

Naukowcy twierdzą, że miejsce to było „ukryte”, ponieważ przez ponad 50 lat przeoczano obecność wulkanów na Marsie.

Naukowcy twierdzą, że wulkan ma około 450 km szerokości i 9,22 m wysokości i znajduje się we wschodniej części regionu wulkanicznego Tharsis, w pobliżu równika Marsa.

Naukowcy twierdzą, że w pobliżu podstawy wulkanu znaleźli pozostałości pokrywy lodowej, co czyni wulkan doskonałym miejscem do poszukiwania oznak życia w kosmosie.

Główny autor badania i planetolog w Instytucie SETI i Instytucie Marsa w Centrum Badawczym NASA Ames, dr. Pascal Lee powiedział w oświadczeniu: „W zeszłym roku badaliśmy geologię regionu, w którym znaleźliśmy pozostałości lodowca i zdaliśmy sobie sprawę, że znajdujemy się w dużym i głęboko zerodowanym wulkanie”. powiedział.

Z kolei w badaniu uwzględniono dane z misji „Mariner 9”, „Viking 1 i 2”, Mars Global Surveyor, Mars Odyssey i Mars Reconnaissance Orbiter oraz amerykańskiej Agencji ds. Przestrzeni Kosmicznej i Aeronautyki (NASA). Ogłoszono rozmieszczenie misji Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Mars Express.

READ  Nowy raport amerykańskich naukowców na temat „długoterminowego covida”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *