Odatv Pvt… Brol Gwen mianowany dyrektorem generalnym ds. kina… Erkin Yilmaz mianowany dyrektorem generalnym ds. praw autorskich.

Erkin Yilmaz został powołany na stanowisko dyrektora generalnego ds. kina Ministerstwa Kultury i Turystyki decyzją opublikowaną w Dzienniku Urzędowym 11 sierpnia 2023 r. Przed upływem 6 miesięcy zdecydowano, że Erkin Yilmaz zostanie usunięty z Generalnej Dyrekcji Kina i przydzielony do Generalnej Dyrekcji Praw Autorskich. Jak poinformował Odatv, reżyser i scenarzysta Brol Güven zostanie powołany do Generalnej Dyrekcji Kina zwolnionej przez Erkina Yilmaza.

Kim jest Berol Kuan?

Birol Güven (ur. 1 maja 1964 w Darıca Kocaeli), turecki producent filmowy, scenarzysta i reżyser. Po ukończeniu Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Hacettepe na Wydziale Lingwistyki, Birol Güven przez pewien czas pracował jako nauczyciel, a przez pewien czas także jako organizator wycieczek w branży turystycznej. Swoje hobby, jakim było pisanie opowiadań, zaczął zawodowo zajmować się w 1997 roku i kontynuował je przez całą karierę studencką i zawodową.

Założył MinT Motion Pictures i wraz ze swoim zespołem scenariuszowym wyprodukował 50 projektów telewizyjnych obejmujących ponad 2000 odcinków. Wśród programów telewizyjnych Çocuk Duymasın był pierwszym dniem w latach 2002–2004 z powtarzającymi się odcinkami.

Wkroczył do branży kinowej dzięki swoim filmom Bayrampaşa: Nie zostanę długo, nasza lekcja Atatürk, Filozof mleczarstwa, Filozof mleczarstwa Stambuł. Jego współproducentem film Zobaczymy piękne dni zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym w Antalyi w 2011 roku. Od 2018 roku prowadzi program Future Comes with Broll Quen na Channel 360. Miał okazję współpracować z Ayberą, pierwszym tureckim aktorem-robotem, przy jego nowym filmie Digital Hume, którego premiera odbędzie się w 2022 roku.

Nalana Gulera

Odatv.com

READ  Talerze uczestników konkursu w programie MasterChef All Star się pomieszały! Ogłoszono usuniętą nazwę - Wiadomości z magazynu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *