Oczy wszystkich rynków światowych zwrócone są na dane o inflacji w USA – najnowsze wiadomości gospodarcze

Choć obawy związane z niedoborami ropy w ostatnim kwartale roku spowodowały, że ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od 10 miesięcy, inwestorzy wykazują ostrożne podejście w oczekiwaniu na dzisiejsze dane dotyczące indeksu cen towarów i usług konsumenckich (CPI). Ameryka.

Analitycy twierdzą, że dane o inflacji, które zostaną przekazane w kraju, mogą dostarczyć sygnałów co do tego, jakie kroki podejmie amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) do końca roku.

Analitycy stwierdzili, że nadal nie ma pewności co do kursu banku centralnego na listopadowym posiedzeniu, przypominając, że ustalanie cen na rynkach pieniężnych było pewne, że na wrześniowym posiedzeniu bank utrzyma podstawowe stopy procentowe.

Analitycy stwierdzili, że możliwość obniżki stóp procentowych przez bank centralny do końca roku w dużej mierze zniknęła z wyceny rynków pieniężnych, a zmiany cen są prawdopodobne po danych o inflacji.

Analitycy twierdzą, że utrzymujące się od pewnego czasu obawy podażowe w sektorze energii mogły mieć wpływ na dzisiejsze dane o inflacji i spodziewali się wzrostu miesięcznego wskaźnika CPI o 0,6%. W poprzednim miesiącu wskaźnik CPI wzrósł w ujęciu miesięcznym o 0,2 proc.

Analitycy podkreślali, że jeśli dane o inflacji będą lepsze od oczekiwań, wzrośnie prawdopodobieństwo ponownej podwyżki stóp procentowych przez bank centralny przed końcem roku.

Z kolei w miesięcznym raporcie Organizacji Eksportującej Ropę Naftową cena baryłki ropy Brent przyspieszyła po ogłoszeniu przez Rosję i Arabię ​​Saudyjską przedłużenia ograniczeń w wydobyciu i eksporcie ropy do końca roku. Wczoraj OPEC przewidywał możliwy niedobór ropy, co spowoduje wzrost cen, ale był jeszcze jeden czynnik wspierający ten kierunek.

Cena baryłki ropy Brent wzrosła dziś o 0,2 proc. do 91,8 dolarów, kontynuując trend wzrostowy czwarty dzień handlowy z rzędu i tym samym osiągając najwyższy poziom od listopada 2022 roku.

W następstwie tych wydarzeń indeks dolara, który wczoraj zakończył dzień na poziomie 104,5 po spadku o 0,1%, wynosi obecnie 104,7, czyli jest o 0,1% wyższy niż na poprzednim zamknięciu.

READ  Połowa pojazdów eksportowanych z Turcji wyprodukowana w Kocaeli – najnowsze wiadomości gospodarcze

Wczorajsza wyprzedaż zysków spółek technologicznych, która na początku tygodnia była dodatnia, przełożyła się na bessę na amerykańskiej giełdzie.

Akcje Oracle straciły ponad 13 proc. po tym, jak wyniki finansowe spółki w pierwszym kwartale roku spadły poniżej oczekiwań. Akcje Apple Inc. również spadły o prawie 2 procent po wprowadzeniu na rynek nowych produktów.

Wczoraj na nowojorskiej giełdzie Dow Jones spadł o 0,05 proc., S&P 500 o 0,56 proc., a Nasdaq stracił 1,04 proc. Kontrakty terminowe na indeksy w USA również rozpoczęły dzień od negatywnego trendu.

Podczas gdy na europejskich giełdach doszło do wyprzedaży, inwestorzy skupili się na agresywnej agendzie danych w całym regionie.

Dzisiejsza uwaga skierowana jest na dane dotyczące produkcji przemysłowej i wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii, które będą podawane w całym regionie, podczas gdy dane napływające z Europy, która wyróżnia się jako region, w którym inflacja i tarcia recesyjne są najsilniej odczuwalne, w dalszym ciągu dają mieszane sygnały.

Wczoraj Centrum Europejskich Badań Gospodarczych (ZEW) ogłosiło wrześniowe wyniki Indeksu Zaufania Gospodarczego ZEW, który mierzy oczekiwania inwestorów instytucjonalnych i analityków na najbliższe 6 miesięcy. O ile indeks nastrojów ZEW w Niemczech był lepszy od oczekiwań z minus 11,4, o tyle w strefie euro był poniżej oczekiwań z minus 8,9.

Analitycy twierdzą, że prawdopodobieństwo podniesienia przez Europejski Bank Centralny (EBC) podstawowych stóp procentowych o 25 punktów bazowych na jutrzejszym posiedzeniu wzrosło na rynkach pieniężnych do 54 procent. Na początku tygodnia prawdopodobieństwo to wynosiło 40 proc.

Inwestorzy w całym regionie zachowują ostrożność w oczekiwaniu na dane o inflacji w USA, podczas gdy negatywna tendencja na amerykańskich giełdach przesuwa się z Korei Południowej w stronę rynków azjatyckich.

Z kolei chińska spółka z branży nieruchomości Country Garden, która była od jakiegoś czasu na porządku dziennym, ogłosiła, że ​​zgodziła się przedłużyć spłatę 6 obligacji o 3 lata, a następnie poinformowała, że ​​inny pożyczkobiorca zgodził się na jej przedłużenie. Termin płatności firmy.

READ  Ministerstwo Gospodarki Rosji przewiduje przez Investing.com, że rubel spadnie, a PKB ulegnie stagnacji

Według danych opublikowanych przez region, stopa bezrobocia w Korei Południowej spadła w sierpniu do 2 procent, najniższego poziomu od czerwca 1999 roku.

Roczny wskaźnik cen producentów (PPI) w Japonii wzrósł w sierpniu o 3,2 procent, zgodnie z oczekiwaniami.

Japoński Nikkei 225 zyskał 0,1 proc., Hang Seng z Hongkongu dodał 0,2 proc., chiński Shanghai Composite dodał 0,9 proc., a południowokoreański Kospi zyskał 0,1 proc.

Na rynku krajowym indeks BIST 100 Borsa Istanbul, który wczoraj wykazywał zmienny trend, zakończył dzień wzrostem o 0,16% przy poziomie 8159,90 punktów.

Na początku rynku międzybankowego kurs USD/TL wynosi 26,9174, po podążaniu trendem horyzontalnym i zakończeniu dnia na poziomie 26,8860.

Z drugiej strony, według danych opublikowanych wczoraj przez Centralną Agencję Rejestracyjną (MKK), na dzień 11 września liczba inwestorów posiadających rezerwy wzrosła do 10 mln 62 tys. 28, a liczba inwestorów posiadających rezerwy w akcjach wzrosła. 7 milionów osiągnęło 140 tysięcy 215, bijąc rekord.

Analitycy twierdzą, że program danych w kraju był dziś spokojny, ze wzrostem i deficytem handlu zagranicznego w Wielkiej Brytanii, produkcją przemysłową w Europie i inflacją w USA za granicą, z perspektywą techniczną na poziomach 8200 i 8300. BIST to opór przy indeksie 100, a poziomy 8100 i 8000 to opór. Zauważył, że wynik jest na poziomie wsparcia.

Dane, które będziemy śledzić dzisiaj na rynkach, obejmują:

09.00 Wielka Brytania, lipcowy PKB

09.00 Deficyt handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii za lipiec

09.00 Wielka Brytania, lipiec Produkcja przemysłowa

12.00 Strefa euro, lipiec Produkcja przemysłowa

15.30 USA, sierpień CBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *