Niespodzianka w Lidze Mistrzów! Szachtar pokonał Barcelonę: 1:0

Szachtar i Barcelona zmierzą się w czwartym tygodniu grupy H Ligi Mistrzów. Reprezentant Ukrainy odniósł niespodziewane zwycięstwo 1:0 w Hamburgu w Niemczech w związku z wojną na Ukrainie.

Szachtar rozegrał bardzo odważny mecz z Barceloną, którą w pierwszym meczu przegrał 2:1 i wywarł dużą presję na obronę przeciwnika, zwłaszcza Chikana. Gdy minuta dobiegła 40, reprezentant Ukrainy przez niemal minutę podawał, Kocholeshvili kontrolował piłkę na prawym skrzydle. Po dośrodkowaniu Chikana Kokoleshvili w polu karnym, ten dobrze strzelił do bramki i po fenomenalnym rzucie głową posłał piłkę w dalszy róg: 1:0.

Choć Barcelona w drugiej połowie wyszła na połowę przeciwnika, to już w 60. minucie słabym uderzeniem głową Kaviego udało się oddać pierwszy celny strzał.

W 87. minucie Neuerton posłał piłkę na spalonego.

Po 7 minutach dogrywki Szachtar nie popełnił żadnego błędu i pokonał Barcelonę.

Po takim wyniku Szachtar odniósł drugie zwycięstwo i awansował na 6 punktów, zaś Barcelona, ​​która poniosła pierwszą porażkę w grupie, utrzymała się na 9 punktach.

We wtorek, 28 listopada, Szachtar zmierzy się z Antwerpią w piątym meczu grupy. Tego samego dnia Barcelona podejmie Porto.

Data wydania: 22:42, 7 listopada 2023 r