„Niebezpieczne i zagrażające życiu” powodzie w Miami Tropical system nasiąka w południowej Florydzie

Część południowej Florydy została dotknięta ulewnymi deszczami, lokalnymi powodziami i wiatrem w sobotę, a system sztormowy, który wcześniej nawiedził Meksyk, przeniósł się przez cały stan. Deszcze powodziowe zagroziły także północno-zachodnim Bahamom.

Władze w Miami ostrzegły kierowców o warunkach drogowych, ponieważ kilka samochodów utknęło na zalanych ulicach.

„To niebezpieczna i zagrażająca życiu sytuacja. W takich warunkach podróżowanie nie jest zalecane. Najlepiej poczekać. Odwróć się i nie utoń” – powiedział Miami City. Tweeted.

Miasto ściągnęło z dróg zatopione pojazdy. Co najmniej jedno drzewo spadło na dom na plaży Pompeo, wypierając jego mieszkańców CBS Miami.

Tropikalna burza deszczowa sprowadza powodzie w rejonie Miami
Ciężarówki holujące porzucone samochody na zalanej ulicy spowodowanej powodzią spowodowaną tropikalną burzą deszczową, która przeszła przez obszar w Miami na Florydzie 4 czerwca 2022 r. System wylał na obszar co najmniej 6-10 cali deszczu, powodując powodzie.

Joe Radley / Getty Images


Narodowe Centrum Huragan w Miami było kiedyś znane jako Burza Agata Na Oceanie Spokojnym, gdy burza tropikalna osiąga swój poziom, nazywa się ją Alex w dnie Oceanu Atlantyckiego.

O godzinie 20:00 ET epicentrum zostało zgłoszone 105 mil na północny wschód od Fort Pierce na Florydzie i około 885 mil na zachód od Bermudów. National Hurricane Center powiedział, że porusza się na północny wschód z prędkością 18 mil na godzinę z wiatrem dochodzącym do 45 mil na godzinę.

Oczekuje się, że burza tropikalna dotrze do wschodniego wybrzeża Florydy w sobotę wieczorem i nasili się w poniedziałek, gdy oddala się od Florydy do Oceanu Atlantyckiego.

Na Kubie burza zabiła trzy osoby, uszkodziła dziesiątki domów w Hawanie i odcięła elektryczność w niektórych rejonach, poinformowali urzędnicy. Ulewne deszcze trwały nadal w sobotę, ale nadal spadały, gdy system pogodowy oddalał się od wyspy.

Burmistrz hrabstwa Miami-Date, Daniela Levine Kawa, powiedziała, że ​​większość usług rządowych, takich jak linie autobusowe i pociągi, ma działać jak zwykle w weekend. Kanały zostały obniżone, aby ograniczyć powodzie spowodowane ulewnymi deszczami w południowej Florydzie.

We wtorek oficjalnie rozpoczął się sezon huraganów na Atlantyku. To niezwykle wczesny początek sezonu burzowego, ale nie bezprecedensowy na Florydzie.

National Hurricane Center prognozuje do 10 cali (25 centymetrów) deszczu w południowej Florydzie, w tym na Florida Keys. Nie spodziewano się, że burza wywoła silne wiatry lub duże fale sztormowe. Ale prawdopodobne są lokalne powodzie.

READ  Reakcja na „wirującą dyplomację” Steinmeiera: „Nie zabiera się pizzy do Włoch”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *