Naukowcy potwierdzają, że na Zoomie nasze mózgi pracują inaczej

Naukowcy potwierdzili, że Twój mózg nie działa w ten sam sposób, gdy rozmawiasz z kimś na Zoomie.

Nowe badanie wykazało, że podczas rozmowy wideo między nerwami przesyłanych jest mniej sygnałów niż podczas rozmowy twarzą w twarz.

Kiedy naukowcy monitorowali mózg prawdziwego mówcy, odkryli skomplikowany i złożony system aktywności neuronowej. Ale w Zoomie było tego znacznie mniej.

Sugeruje to, że rozmowa z kimś online ma wciąż fundamentalne znaczenie. Naukowcy podają, że ludzkie twarze nie stymulują ludzkiego mózgu.

To zaskakujące odkrycie: obecne modele sugerują, że ludzkie twarze powinny być przetwarzane w podobny sposób w powiększeniu lub w prawdziwym życiu, ponieważ ich cechy są podobne. Jednak nowe badanie wskazuje na coś zasadniczo różniącego się między tymi dwoma kontekstami.

„W tym badaniu odkryliśmy, że systemy społeczne ludzkiego mózgu są bardziej aktywne podczas prawdziwych rozmów twarzą w twarz na żywo niż podczas Zoomu” – mówi profesor Uniwersytetu Yale Joy Hirsch, główna autorka nowego badania.

W porównaniu do sytuacji twarzą w twarz Zoom nie wydaje się odpowiednim systemem interakcji społecznych.

Naukowcy odkryli to, badając mózgi ludzi w czasie rzeczywistym i przyglądając się innym sygnałom, na przykład tym, gdzie poruszały się ich oczy. Oprócz zwiększonej aktywności neuronowej odkryli także, że na przykład wzrok ludzi dłużej skupia się na prawdziwych twarzach.

Jednocześnie wydawało się, że mózgi obu mówców są zintegrowane. Naukowcy twierdzą, że oznacza to, że dwie osoby przekazują więcej sygnałów społecznych.

„Ogólnie rzecz biorąc, dynamiczne i naturalne interakcje społeczne, które zachodzą spontanicznie podczas interakcji twarzą w twarz, wydają się być mniej widoczne lub nieobecne podczas dłuższych rozmów” – mówi profesor Hirsch.

To bardzo silny efekt.

Autorzy badania zauważają, że nawet gdy firmy technologiczne i inne firmy znajdują nowe sposoby zdalnej komunikacji z ludźmi, spotkania twarzą w twarz są nadal ważne.

READ  W ADÜ odbyło się wydarzenie poświęcone dialogowi naukowemu

„Reprezentacje twarzy w Internecie, przynajmniej przy obecnej technologii, nie mają takiego„ uprzywilejowanego dostępu ” do społecznych obwodów neuronalnych w mózgu, jak w rzeczywistości” – mówi profesor Hirsch.

Odkrycia opisano w artykule zatytułowanym „Dissociable Processes for live „person” i live „zoom-like Faces”, opublikowanym w czasopiśmie Imaging Neuroscience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *