Nasz głos słychać z głębin, ale jest problem, MŚP!

Od miesiąca w naszym porządku obrad znajduje się zawarta w projekcie nowej ustawy podatkowej kwestia „Likwidacji zwolnień podatkowych dla spółek działających w strefach rozwoju technologii (technoparków i ośrodków badawczo-rozwojowych)”. Ponieważ w naszym porządku obrad pojawiła się ta kwestia, która naszym zdaniem mogłaby spowodować poważne szkody w ekosystemie twórców technologii, przedsiębiorców i inwestorów, skupiliśmy się na naprawieniu tego błędu. Jako pakiet oprogramowania TOBB Türkiye odbywaliśmy spotkania w ramach naszych obowiązków w imieniu ekosystemu technologicznego.

Wyjątki są ważne i należy ich przestrzegać

Próbowaliśmy wyjaśnić naszym instytucjom, parlamentarzystom, organizacjom pozarządowym, izbom, grupom zawodowym, centrom badawczo-rozwojowym, technoparkom, pracownikom naukowym, dziesiątkom tysięcy firm i setkom tysięcy twórców oprogramowania i przedsiębiorców oraz szkody, jakie wykluczenia wyrządzają ekosystemowi technologicznemu i środowisku negatywny wpływ ma to na transformację cyfrową naszego kraju. Rozmawialiśmy, debatowaliśmy, staraliśmy się, aby nasz głos został usłyszany w gazetach, mediach IT, programach telewizyjnych, panelach i mediach społecznościowych. Zgodnie z art. 36 dochody ze stref rozwoju technologii oraz rabatów na badania i rozwój oraz rabaty na projekty są wyłączone z zakresu stosowania art.

W nowym projekcie ustawy podatkowej przedłożonym Wielkiemu Zgromadzeniu Narodowemu Turcji w dniu 16 lipca 2024 r. dodano także art. 36 dotyczący minimalnego krajowego podatku dochodowego od osób prawnych. „Zarządzenie Prezydenta z dnia 10.07.2018 nr. Przychody ze Strefy Rozwoju Technologii oraz rabaty na badania i rozwój oraz projekty są wyłączone z zakresu wyjątku dla mikroprzedsiębiorstw i małych przedsiębiorstw określonego w zakresie art. 407 Dekretu Prezydenta w punkcie 1. zamiar.” Jest to zawarte w formularzu.

Po pierwsze, cieszymy się, że zwolnienia będą kontynuowane w imieniu naszego ekosystemu rozwoju technologii działającego w Strefach Rozwoju Technologii i Centrach Badawczo-Rozwojowych, dziękujemy.

Nie wszystkie MŚP są nim objęte Ale jest problem. MŚP?

W tej klauzuli wyłączającej wspomniane są jedynie mikroprzedsiębiorstwa i małe przedsiębiorstwa. Jeśli stanie się to prawem, nie obejmie wszystkich MŚP.

READ  Japońskie akcje rosną w związku z siłą techniczną, jen traci Przez Investing.com

Jednakże, jak przytoczono w prawie, dekret prezydencki Organizacji Prezydenckiej nr. 1 art. 407 definicja MŚP klasyfikuje MŚP jako małe przedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa i średnie przedsiębiorstwa.

W tym przypadku, w porównaniu do łącznych skutków ograniczenia działalności tych spółek i jej ograniczenia, pobierane wpływy podatkowe będą mniejsze i będą szkodzić środowisku technologicznemu.

Większość przedsiębiorstw w naszym kraju należy do segmentu MŚP. Nasza branża oprogramowania nie jest wyłączona z tej definicji. Należy wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa, które wnoszą wkład w ekosystem, zatrudniają wykwalifikowanych pracowników, dbają o dostępność wykwalifikowanych pracowników w naszym kraju, wytwarzają technologię i tworzą wartość dodaną.

Zwłaszcza w strategii globalizacji naszej branży oprogramowania przewaga konkurencyjna naszych firm zajmujących się oprogramowaniem wielkości MŚP na arenie międzynarodowej jest ściśle powiązana ze stabilnością zapewnianego wsparcia i zachęt. Stawienie czoła dodatkowym obciążeniom podatkowym spowolni jego obecną dynamikę i doprowadzi do utraty wykwalifikowanych pracowników w tym sektorze.

Ostatnie słowo: Należałoby zmienić termin mikro i małe przedsiębiorstwa na MŚP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *