Najszybszy zbudowany mikroskop na świecie — najnowsze wiadomości naukowe i technologiczne

Mikroskopia jest wykorzystywana w wielu dziedzinach nauki. Istnieją tysiące mikroskopów do różnych celów, ale nowo opracowany mikroskop jest nieco inny i działa znacznie szybciej. Mamy nadzieję, że nowy mikroskop opracowany przez naukowców doprowadzi do odkryć w fizyce, chemii, inżynierii i wielu innych dziedzinach.

Stosowana jest bezpośrednia wiązka elektronów

Nowe badanie, opublikowane w czasopiśmie Science Advances, opiera się na ustaleniach zespołu badawczego z Uniwersytetu w Arizonie. Nowe badanie opisuje, jak zbudować mikroskop, który może mierzyć prędkość elektronu, Attosekundowy Mikroskop Elektronowy. .

Attosekundę definiuje się jako kwintylionową część sekundy. Jeśli spojrzymy na sytuację, w której attosekundę uważa się za sekundę; Jedna sekunda to około 31,71 miliarda lat.

Naukowcy dostarczają te elektrony w impulsach, a im szybciej impuls przemieszcza się przez obiekt, tym wyższa jest rozdzielczość. Dodatkowo czujniki kamery mogą rejestrować interakcje między elektronami a próbką docelową.

Wszystkie dane są wykorzystywane do tworzenia obrazów końcowych. Jednak ultraszybkie mikroskopy elektronowe działają w ten sposób, że emitują elektron co kilka attosekund. Myślenie o każdym z tych impulsów elektronów w filmie lub grze wideo jako klatkach na sekundę (FPS) ułatwia zrozumienie.

Zespołowi badawczemu z Uniwersytetu w Arizonie udało się wytworzyć pojedynczy attosekundowy impuls elektronów poruszających się z tą samą prędkością co elektron; Synchronizuje to mikroskop z prędkością elektronu, zwiększając ogólną rozdzielczość mikroskopu i niewidocznych wcześniej fragmentów elektronów.

Mohammad Hassan, który kierował zespołem badawczym, powiedział:

„Poprawa rozdzielczości czasowej w mikroskopach elektronowych była oczekiwana od dawna i była przedmiotem zainteresowania wielu grup badawczych, ponieważ wszyscy chcemy zobaczyć ruch elektronów. Ruchy te zachodzą w attosekundach. Ale teraz po raz pierwszy możemy osiągnąć attosekundową rozdzielczość czasową Mikroskopia elektronowo-transmisyjna nazywamy ją „atommikroskopią”. Po raz pierwszy możemy zobaczyć części elektronu w ruchu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *