Na TEKNOFEST-ie rywalizują studenci opracowujący projekty wspierane przez sztuczną inteligencję

KOCAELİ (AA) – W Dolinie Komunikacyjnej rozpoczął się finał „Konkursu przetwarzania tureckiego języka naturalnego TEKNOFEST”, który odbył się w Kocaeli, w którym wzięło udział 163 drużyny i 531 zawodników.

W konkursie mającym na celu budowanie międzynarodowych marek technologicznych w dziedzinie „Tureckiego przetwarzania języka naturalnego” świadomość technologiczna wzrasta wraz z badaniami przyczyniającymi się do rozwoju przyjaznych dla użytkownika i wydajnych bibliotek oraz zbiorów danych do przetwarzania języka tureckiego. teksty. Studenci opracowują projekty w celu generowania danych, korzystania z narzędzi open source, tworzenia zegarów danych i kodowania nieoznaczonych danych.

Prezentacje finalistów w kategoriach „swobodny” i „kontekst przetwarzania języka naturalnego” zostaną ocenione i konkursowe jutro. Łącznie zwycięzcy konkursu otrzymają kwotę 480 tys. lirów.

– Studenci przedstawiają swoje projekty wspierane przez sztuczną inteligencję

Student Wydziału Nauczania Języka Angielskiego Uniwersytetu Mersin, Barış Karacadağ, który wraz ze swoim przyjacielem brał udział w konkursie, powiedział reporterowi AA, że stworzony przez nich system ma na celu przyspieszenie rozwiązywania problemów użytkowników w sprawach, w których obsługa klienta nie jest w stanie dotrzeć. Oni.

Karacadağ powiedział, że skargi operatorów telefonii komórkowej zostaną w ich planach poddane procesowi klasyfikacji, a oni będą kategoryzować i rozpatrywać skargi użytkowników, co przyspieszy ten proces.

Karacadağ wyraził radość z zorganizowania konkursu, mówiąc: „Istnienie takich konkursów daje mi poczucie, że mam miejsce w tych dziedzinach. Mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tej sytuacji”. powiedział.

Emir Bartu Ekinci, 16-letni uczeń liceum z Samsun, zauważył, że rozwiązali problem w oparciu o sytuację, jaką otrzymali w konkursie i dostarczyli rozwiązania na podstawie opinii klientów, korzystając ze sztucznej inteligencji.

16-letnia Zeynep Ostek, liderka drużyny „Metaverse” z Kastamonu, stwierdziła, że ​​atmosfera na turnieju była dla niej bardzo miła i będzie to dla nich dobre przeżycie.

Wskazując, że wypróbowano kilka modeli dla języka tureckiego, Öztek powiedział: „Model, który stworzyliśmy, jest w rzeczywistości kombinacją metod z wielu modeli dostępnych w Internecie. Chcemy znaleźć się w pierwszej trójce”.

READ  Minister Przemysłu i Technologii: Nie są dumni z tureckiego astronauty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *