Kontrakty terminowe na Dow spadają, ponieważ inwestorzy czekają na ostatnią decyzję Rezerwy Federalnej o podwyżce stóp procentowych

Traderzy na parkiecie NYSE

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje spadły w środę, ponieważ inwestorzy oczekiwali na ostatnią decyzję Rezerwy Federalnej.

Kontrakty terminowe na średnią przemysłową Dow Jones spadły o 188 punktów, czyli o 0,6%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o prawie 0,4%. Tymczasem kontrakty futures na Nasdaq-100 były o 0,2% niższe.

Sezon wyników spółek trwa. Peleton Akcje wzrosły o ponad 4% w obrocie przedsesyjnym po tym, jak podała firma zajmująca się sprzętem fitness Strata netto spadła rok do roku. Zaawansowane Mikro Urządzenia Akcje zyskały ponad 3% po firmie półprzewodnikowej Raportowane wyniki czwartego kwartału pobiły. Tymczasem, Pstryknąć Akcje spadły o ponad 15% po tym, jak firma zajmująca się mediami społecznościowymi opublikowała rozczarowujące wyniki kwartalne.

Bank centralny ogłosi o godzinie 14:00 czasu wschodniego, o ile podniesie stopy procentowe w ramach ostatnich wysiłków mających na celu ograniczenie wysokiej inflacji, a uczestnicy rynku oczekują podwyżki ze strony banku centralnego o 25 punktów bazowych. Po ogłoszeniu Fed nastąpi wypowiedź prezesa Jerome’a ​​Powella.

Niewiele wskazuje na to, że inflacja w szerzej rozumianej gospodarce spada, a inwestorzy oczekują bardziej gołębiego tonu ze strony banku centralnego. We wtorek wskaźnik kosztów zatrudnienia, będący miarą wzrostu płac, pokazał, że wynagrodzenia wzrosły w czwartym kwartale o 1%, wyprzedzając szacunki Dow Jones na poziomie 1,1%.

Jednak inwestorzy mogą wyprzedzić samych siebie, z pauzą, a nawet zwrotem w trendzie wzrostowym, który nastąpi wkrótce.

Środowe wiadomości Fed „odwrócą się od narracji zwrotnej, a tym samym obecnych cen na rynku obligacji”, napisał w tweecie Jeffrey Gundlach z DoubleLine. „Powinno być interesujące”.

Wall Street wychodzi z mocnej sesji pod koniec stycznia. Dow Jones wzrósł we wtorek o prawie 369 punktów, co oznacza wzrost o 1,09%. S&P 500 zyskał 1,46%, osiągając najlepszy wynik w styczniu od 2019 roku. Zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq wzrósł o 1,67%, odnotowując najlepsze wyniki w styczniu od 22 lat.

READ  Kolegia szykują się na stratę SCOTUSA w związku z przyjęciami rasowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *