Komentarz po kluczowych 3 punktach Fenerbahçe w meczu z Kasımpaşa: „To był skandaliczny wynik!” | „Cena będzie zbyt wysoka”

class=”medyanet-inline-adv”>

Fenerbahce i Kasimbasa zmierzą się w 27. tygodniu Trendiol Super League. W 60. minucie meczu żółto-granatowa drużyna prowadziła 1:0, najpierw po rzucie wolnym Merta Hakana Yantasa, a następnie 90+6. Minuty później rzut karny Michy Batshuayi dał wynik 2:1 i przypieczętował najważniejsze 3 punkty w wyścigu o mistrzostwo.

Nasi pisarze Uğur Meleke i Engin Kehale dokonali ocen w swoich felietonach po ważnym meczu.

Uğur Meleke: To skandaliczna decyzja

Na lekcjach języka tureckiego w liceum czytamy fragmenty najlepszych dzieł naszej literatury, z dziewiątego okręgu zagranicznego, z dżungli czy z agencji zarządzania czasem… Na zakończenie tych fragmentów pierwszym zeszytem pytań będzie: Co zrozumieliśmy z tego fragmentu? Albo co autor chce przez to powiedzieć?

Fenerbahçe rozegrał w zeszłym tygodniu bezużyteczne 45 minut w Rize i odwrócił losy meczu po trzech zmianach. Mecze z Antalyą, które rozegrali źle i wygrali, oraz mecze z Alanyą, które zremisowali, również można uwzględnić w tej kolumnie. Co Fenerbahçe zrozumiał z tego fragmentu? Jakie wnioski wyciągnął Ismail Kartal z tego kiepskiego zaklęcia trwającego dwie i pół gry?

Szary pomocnik

Wczoraj Fenerbahçe grało z Kasımpaşą, stanowiącą jedną dziesiątą jego budżetu, w składzie dwóch napastników. Jednakże Kasımpaşa jest frontowym libero (saadiku) na 11. miejscu. W zeszłym tygodniu Fenerbahce wróciło na boisko z Ismailem Krunikiem, podczas gdy Riis grał z defensywnym pomocnikiem. Oto lekcja, jaką mieliśmy nadzieję, że Ismail Gardal wyciągnie z meczu Antalya-Alanya-Rise, który był kiepski pod względem gry i/lub wyników: Ismail-Krunic to duet szarych pomocników. Krunick w żadnym wypadku nie jest równy Fredowi. Decyzja o wysłaniu Lincolna, najodpowiedniejszego kandydata na odpowiednika Freda w zespole, była skandaliczna. Kolejnym znakiem zapytania jest to, że Krunick nalega na start w wyjściowej jedenastce, podczas gdy Szymański-Caj schodzi na boczny tor. Wczoraj na koniec pierwszej połowy Ismail miał 11 celnych podań, a Krunick 10. Dobry środkowy pomocnik czasami wykonuje 45-50 celnych podań w jednej połowie. Krunick przebywał na boisku przez godzinę i zakończył mecz 14 celnymi podaniami. Liczba celnych podań Livakovicia w tej minucie wyniosła 25. Nie da się osiągnąć rezultatów rozpoczynając każdy mecz ze złymi 11-tkami i pośpiesznie zmieniając ustawienie w drugiej połowie. Wydarzyło się to w Ryżu. Do zdarzenia doszło wczoraj w Kadikoy. Nie zawsze. Legenda Super League nie może rozpoczynać każdego meczu szarym pomocnikiem takim jak Ismail-Krunic.

READ  BEŞİKTAŞ NEWS - Raport transferowy z Rıza Çalımbay! Badamy - wiadomości z ostatniej chwili Beşiktaş

Gratulacje dla UĞURLU

Musimy także pogratulować Kasimbasie i Sami Ugurlu, którzy strzelili łącznie 98 goli w Super League, prowadząc na boisku. Stworzył zespół przejściowy z jasną definicją. Według słów Uğurlu „zespół, który nie przyciąga piłki”. Kasimbasa to jedna z niewielu drużyn w Super League, która gra regularnie.

Silnik Gehale: Sztuczne oddychanie od Batshuayi

Przez cały sezon Fenerbahçe był zespołem, który wcześnie rozpoczyna mecze u siebie, dusi przeciwnika swoją presją, gra wokół pola karnego przeciwnika i szybko wchodzi w strefę zagrożenia. Pomijając nieobecność Ismaila Kardala w wyjściowej jedenastce, dobra analiza Sami Ugurlu przed meczem pokazała, że ​​Kasimbasa Katakoy stała się pierwszą drużyną, poza Galatasaray, która wyrzuciła żółto-granatową drużynę z własnego meczu. Biorąc pod uwagę ruchy Sadiqa w środku i Bena Owensa przed Yassinem na lewym skrzydle w składzie 6-7 zawodników oraz presję Kasimbasy na boisku, gdy Benibahe przejmuje piłkę, drużynie Żółto-Dark Blue trudno było znaleźć. Rozwiązanie. W piłce nożnej strzelec i łapacz muszą być dobrzy, ale środkowi pomocnicy decydują o tym, jak silny jesteś na boisku.

Nie potrafił grać Baskina

Pomocnik Ismaila, Krunica i Merteda Hackenleya był głównym powodem, dla którego Fenerbahce znajdowało się z dala od dominującej gry. Kiedy zepsuło się połączenie Ferdy-Todic, żółto-granatowa drużyna nie wiedziała, jak przesunąć piłkę do przodu. Oprócz główki Dzeko i dwóch strzałów Merta Hakana, przez pierwsze 45 minut nie stwarzali zagrożenia dla bramki przeciwnika. Oczywiście jest też bramka Dzeko, której nie mierzy się w centymetrach.

Komentarz do zdarzenia po kluczowych 3 punktach Fenerbahçe w meczu z Kasımpaşa: To był haniebny wynik |  Cena będzie bardzo wysoka

Gra uległa zmianie w drugiej połowie

Gospodarze rozpoczęli drugą połowę od wykorzystania kombinacji Oosterwolde–Tadic po ostrzeżeniach od Ismaila Girdela i przewrocie Ferdy’ego. Fenerbahçe wydawało się być w pełnym rytmie, gdy Kasımpaşa strzelił gola po strzale Poroso z rzutu rożnego. Kartal podjął ryzyko w ciągu ostatniej półgodziny, starając się skoncentrować grę w polu karnym Kasimbasy. Bramka Merta Hakana strzelona w odpowiednim momencie z rzutu wolnego przywróciła drużynę Żółto-Dark Blue do gry. Pożądaną presję udało się uzyskać dzięki wejściu regularnego biegacza pola karnego przeciwnika Szymańskiego. Gdy wydawało się, że pół godziny dobrej gry nie wystarczy, rzut karny w ostatniej minucie i dobicie piłki przez Batshuayi za bramkarzem zapobiegło straconym 60 minutom.