Kawa po turecku jest eksportowana z Turcji do 146 krajów – wiadomości gospodarcze z ostatniej chwili

Według informacji pochodzących z danych Tureckiego Instytutu Statystycznego (TUIK), w ostatnich latach eksport kawy z tego kraju wzrósł.

Przychody wyniosły 57 milionów 491 tysięcy 128 dolarów

W zeszłym roku na całym świecie sprzedano 8652 ton kawy. Dochody z tego eksportu wynoszą 57 milionów 491 tysięcy 128 dolarów. Warto zauważyć, że eksport kawy wzrósł około trzykrotnie w ciągu ostatnich 5 lat.

W 2019 roku przychody z eksportu kawy wyniosły 19 milionów 268 tysięcy 937 milionów dolarów.

Całkowity dochód z eksportu kawy w ciągu ostatnich 5 lat odnotowano na poziomie 200 milionów 690 tysięcy 415 dolarów.

Które kraje są najbardziej potrzebujące?

Kraj o dużym popycie na kawę eksportowaną z Turcji Syria stało się W zeszłym roku do tego kraju wysłano kawę o wartości 10 milionów 470 tysięcy 784 dolarów. Syria z 8 milionami 532 tysięcy 753 dolarów Białoruś i 6 milionów 576 tysięcy 522 dolarów Rosja bez przerwy.

Stany Zjednoczone, Holandia, Turecka Republika Cypru Północnego (TRNC), Arabia Saudyjska i Wielka Brytania to kolejne kraje o silnym eksporcie kawy. Kawa po turecku stała się przysmakiem w 146 krajach.

Ilość kawy importowanej przez Turcję osiągnęła w ubiegłym roku 465 milionów 184 tysięcy 209 dolarów. Brazylia jest uznawana za największy kraj importujący kawę.

W tym okresie zakupiono w tym kraju łącznie 285 milionów 268 tysięcy 13 dolarów kawy.

Wsparcie „Maszyny” i „Materiałów serwisowych”.

Wiceprezes Tureckiego Stowarzyszenia Kultury i Badań nad Kawą, Osman Serim, powiedział, że w ostatnich latach Turcja poczyniła poważne postępy w produkcji i dystrybucji kawy.

Serim stwierdził, że Turcja nie jest ośrodkiem produkcji kawy, jednak produkcja i eksport ekspresów do kawy odpowiednich dla systemu „kawy szachowej”, markowych kaw przetworzonych, wyrobów ceramicznych i szklanych przyczyniają się do rozprzestrzeniania się kawy po turecku. Różne kraje.

Serim zwrócił uwagę, że Włochy, jeden z krajów, który wyróżnia się wartością dodaną i obrotami pomimo braku uprawy kawy, mogą być dobrym przykładem dla Turcji w tym zakresie.

READ  MHP ma produktywny plan ekonomiczny

„Podobnie jak we Włoszech, ważny jest rozwój maszyn i innej produkcji technologicznej. Oprócz dzbanków do kawy, rozwój maszyn i urządzeń, które mogą wytwarzać kawę po turecku, sprawi, że Turcja wyróżni się i zyska popularność wśród marek kawy o wartości dodanej. Sieci kawiarni na świecie. „

Podkreślając, że rząd i sektor prywatny powinny przenieść promocję kawy po turecku na wyższy poziom, Serim stwierdził, że jego zdaniem kawa po turecku w ciągu najbliższych lat stanie się popularna na świecie i dzięki temu Turcja będzie się wyróżniać w tym sektorze. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *