Kamera „SCARF” może wykonać biliony zdjęć na sekundę — najnowsze wiadomości naukowe i technologiczne

Zespół naukowców pracujących w Kanadyjskim Narodowym Instytucie Badawczym pracuje nad dekonstrukcją profesjonalnych kamer. Eksperci opracowali specjalną kamerę, która może pracować z szybkością kodowania 156,3 teraherca (THz). Zatem ten aparat jest w stanie rejestrować 156,3 biliona zdjęć na sekundę. Kamera o nazwie „SCARF” przeznaczona jest do badań naukowych, a nie dla użytkownika końcowego.

Według newsów Webtekno, SCARF, który eliminuje problem kamer z funkcją slow motion, zwraca uwagę w kilku aspektach. Urządzenia te rejestrują setki klatek na sekundę. W ten sposób osiąga się maksymalną szczegółowość obrazu. Jednak na rynku nie ma możliwości przeprowadzenia badań naukowych z kamerami slow motion. Za pomocą takich kamer nie można na przykład sfotografować ultraszybkich reakcji, takich jak absorpcja półprzewodnika lub przewodnictwo stopu metalu. Szalik eliminował tę sytuację.

Jak to działa?

Podczas opracowywania SCARF naukowcy wykorzystali gotowe komponenty optyczne i specjalny algorytm. W najprostszej formie kamera ta wykorzystuje metodę obrazowania obliczeniowego. W tym procesie dla wszystkich pikseli zapewniana jest prędkość kodowania do 156,3 THz. Pomaga zeskanować obraz z dużą prędkością. Biliony otrzymanych obrazów są przetwarzane przez specjalny algorytm i przekształcane w jeden obraz. Co więcej, SCARF zapewnia niższy koszt, wyższą wydajność i wyższą jakość wyników w porównaniu z istniejącymi technikami zwolnionego tempa.


Naukowcy uważają, że szaliki mogą dokonać zupełnie nowych odkryć. Ponieważ ta kamera pozwoli Ci zobaczyć i odczytać mikro zdarzenia. Pod tym względem w ramach projektu SCARF można osiągnąć ekscytujące przełomy naukowe. Nie jest jednak jeszcze jasne, kiedy to urządzenie zostanie wdrożone szeregowo. Kanadyjscy naukowcy zawarli umowy z dwiema firmami.

READ  Rektor IZTECH prof. Dr. Nagroda „Dyplomacja naukowa” dla Parana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *