Incydent z Idaho Pride: Policja twierdzi, że 31 mężczyzn zostało aresztowanych w związku z planami Frontu Patriotycznego mającego na celu zamieszki podczas wydarzenia Pride.

Dzwoniący powiedział nadawcy 911, że widział dużą grupę związaną z Frontem Patriotycznym – zamieszki w hotelu w U-Haul. Szef policji Coeur d’Alene Lee White powiedział, że zostali później uprowadzeni i aresztowani.

Policja poinformowała, że ​​grupa udała się na imprezę Pride in the Park w Coeur d’Alene City Park. Wydarzenie uświetniło występy Pride Walk oraz lokalnych muzyków, tancerzy i artystów drag.

Burmistrz Jim Hammond powiedział, że lokalna i stanowa policja jest liczna i jest w stanie gotowości w sobotę, ponieważ chcą „upewnić się, że incydent odbył się bezpiecznie”. Otrzymali groźby o oddzielnym spotkaniu grupowym w innym parku miejskim; Powiedział, że groźby są bezpodstawne.

Hammond określił zatrzymanych jako młodych ludzi, którzy „wydają się być bez celu”. Zapytany, co według niego zrobiłaby grupa, gdyby policja nie pokrzyżowała ich rzekomych planów, odpowiedział: „Nie widzę, żeby ci ludzie mieli broń, więc myślę, że to głównie stara się wywołać zamieszanie i strach”.

Policja znalazła co najmniej jedną kulę dymną, powiedział White.

Hammond powiedział wcześniej, że wszystkie 31 osób pochodziło spoza okolicy. Według podsumowania rezerwacji Biura Szeryfa Okręgowego Koalicji, są tylko dwa z Idaho.

Nie jest jasne, dlaczego wybrali Coir de Alene spośród wszystkich imprez Pride odbywających się w kraju, ale w małej społeczności, takiej jak Coir de Alene, mieście liczącym 56 000 osób, mogli pomyśleć, że mogą „zdobyć znacznie więcej, – powiedział Hammond. Mieszkańcy w pobliżu granicy z Waszyngtonem od Spokane.

Organizacja North Idaho Pride Alliance, która zorganizowała to wydarzenie, wydała w niedzielę oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​jego członkowie „odpoczywają po pomyślnym zorganizowaniu ważnego, szczęśliwego i bezpiecznego obchodów społeczności parku w bardzo wymagającym środowisku… Dzięki ”.

Oto, czego dowiedzieliśmy się o zatrzymanych:

Policja została poinformowana, że ​​istnieje grupa przebrana za „mała armia”.

Na imprezie Pride była duża obecność policji po tym, jak władze otrzymały informację, że „jest zbyt wiele grup”, aby zakłócić sobotnie działania, powiedział White.

READ  Nie żyje były poseł AKP

White powiedział w poniedziałek, że policja nie ma informacji o przybyciu członków Frontu Patriotycznego.

„Mieliśmy pewne informacje, że mogą istnieć osoby luźno powiązane z niektórymi grupami, które planowały protestować tego dnia przeciwko wydarzeniu Pride, więc mieliśmy wystarczająco dużo personelu, ale nie mieliśmy nic. Wywiad powiedział, że zbliża się grupa zamieszek wydarzenie przed wezwaniem pod numer 911, które do nas dotarło – powiedział.

Zaniepokojony obywatel zadzwonił w sobotę po południu na policję, aby skarżyć się, że „około 20 osób wskoczyło do U-Haul” na miejscowym parkingu hotelowym, powiedział przywódca.

Według White’a, grupa była wyposażona w tarcze i maski i „wyglądała jak mała armia”.

Jak powiedział White, około 10 minut po wezwaniu władze zatrzymały U-Haul i zatrzymały 31 osób. Powiedział, że zostali oskarżeni o spisek w celu popełnienia zamieszek.

Szef powiedział, że grupa nosiła także spodnie khaki, niebieską koszulę i plastikowe czapki. Zostały zaopatrzone w dokumenty opisujące White’a jako „tarcze, osłony szczęk i inne tarcze do zamieszek” i „jak plan działania policji lub drużyny wojskowej na wypadek”.

„Na podstawie sprzętu, który mieli ludzie, przedmiotów, które mieli ze sobą w U-Haul, oraz skonfiskowanych im dokumentów, jest dla nas jasne, że przybyli na zamieszki w centrum miasta”. Powiedział Biały.

„Myślę, że niektórzy z nas byli trochę zaskoczeni nie tylko poziomem produkcji, który widzieliśmy, ale także sprzętem, który nosili i nosili te osoby, a także dużą ilością sprzętu, który pozostał w furgonetce na przystanku” – powiedział White. konferencja prasowa w poniedziałek.

„Taka ilość produktu nie jest czymś, co widzisz na co dzień” – powiedział szef.

White powiedział, że policja miejska, stanowa i okręgowa koalicji odpowiedziała dwoma zespołami SWAT.

„Nie sądzę, że byłoby to tak skuteczne, gdybyśmy nie mieli bardzo inteligentnego obywatela. Znalazł coś bardzo dla nich istotnego i powiedział nam o tym” – powiedział.

READ  Słowa uznania od Bülenta Arınça do Özgüra Özela

Władze nie ujawniły tożsamości dzwoniącego, aby chronić osobę, powiedział White.

„Uważam, że w tej chwili należy ukryć informacje tej osoby, ponieważ otrzymałem groźby, w tym groźby śmierci, skierowane przeciwko mnie i innym członkom naszej organizacji” – powiedział główny minister.

Biuro Szeryfa Okręgowego Spółdzielni poinformowało, że zostali zwolnieni po złożeniu kaucji. Zostaną ponownie przedstawione w sądzie.

Według podsumowania rezerwacji biura szeryfa, osoby te pochodzą z kilkunastu stanów. Siedem z Teksasu, sześć z Utah, pięć z Waszyngtonu i trzy z Kolorado. Jeden pochodzi z Alabamy. Z zestawienia wynika, że ​​najmłodszy ma 20 lat, a najstarszy 40 lat.

Organy ścigania aresztowały 31 osób, które uważa się za powiązane z grupą Białych Nacjonalistów.

Policja Coeur d’Alene prowadzi śledztwo z pomocą FBI, rzeczniczki FBI Sandry Yi Barker.

Władze twierdzą, że policja aresztowała co najmniej dwie osoby w związku z incydentem Pride. Policja poinformowała, że ​​została oskarżona o zakłócanie porządku i wkroczenie.

Mężczyźni związani z białą grupą nacjonalistyczną, mówią policjanci

Oprócz odzieży związanej z Frontem Patriotycznym, większość mężczyzn miała na czapkach logo z napisem „zgodny z grupą Frontu Patriotycznego”, a niektórzy nosili kajdanki związane z organizacją, powiedział White.

Front Patriotyczny uważa, że ​​ich biali przodkowie podbili Stany Zjednoczone i „dali im testament”. Liga Przeciw Zniesławieniu. Członkowie popierają faszystowskie i antysemickie przekonania, które są propagowane poprzez kampanie propagandowe, mówi ADL.

Grupa z siedzibą w Teksasie została utworzona po wiecu United the Right w 2017 roku w Charlottesville w stanie Wirginia, kiedy biali zwolennicy białej supremacji Vanguard Americans podzielili się, tworząc własną organizację, mówi ADL.

Thomas Ryan Rousseau

Wśród aresztowanych w sobotę byli Thomas Ryan Rousseau, przywódca Frontu Patriotycznego i sierżant szeryfa okręgowego. Powiedział Shane Molin.

Podczas wiecu United the Right Rousseau Vanguard poprowadził dziesiątki członków Stanów Zjednoczonych w Teksasie, a później poprowadził grupę członków VA do utworzenia Frontu Patriotycznego.

CNN zwrócił się do prawnika Rousseau, ale nie odpowiedział od razu.

Mieszkańcy i firmy Coeur d’Alene od dawna dają jasno do zrozumienia, że ​​miasto jest „zbyt duże, by nienawidzić”, powracając do wczesnych etapów Centrum Prawa Południowego Ubóstwa. Pomógł miastu zamknąć grupę narodów aryjskich Hammond powiedział CNN, że ma kampus na północ od miasta.

„Nie wracamy do czasów aryjskich narodów” – powiedział Hammond na konferencji prasowej w poniedziałek.

READ  Katastrofa kolejowa w Grecji: mimo przeprosin greckiego premiera wybuchają protesty

„Przezwyciężyliśmy to i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić, że nadal będziemy rozwiązywać takie problemy” – powiedział burmistrz. „Mamy kulturę miłości i współczucia. Będziemy kontynuować”.

Elliott C. z CNN. McLaughlin, Andy Rose, Joe Sutton, Raja Rasek i Theresa Waltrop przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *