Hotel Saratoga: Co najmniej cztery osoby zginęły w potężnej eksplozji w hotelu w Hawanie na Kubie.

Kubańskie biuro prezydenckie, które obwiniało o wyciek gazu za eksplozję w hotelu Saradoka, poinformowało, że wkrótce pojawi się więcej szczegółów na temat korka.

„Pierwszy sekretarz partii w Hawanie, Luis Antonio Torres Iripar, wyjaśnia, że ​​do tej pory potwierdzono śmierć 4 osób. W hotelu trwają poszukiwania i akcje ratunkowe, gdzie ludzie mogą nadal być uwięzieni” – kubańskie biuro prezydenckie powiedział. W piątkowym tweecie powiedział: „Wszystko wskazuje na to, że eksplozja była spowodowana wypadkiem”.

Świadkowie opisali coś, co wyglądało na „masywny zamach bombowy”, który zniszczył autobusy i samochody przed hotelem w centrum miasta.

Zdjęcia sceny przedstawiały fasadę co najmniej trzech pięter budynku utrzymaną w zielono-białej kolorystyce. Wokół gruzu na podłodze unosił się kurz i dym.

Prezydent Kuby Miguel Diaz-Connell odwiedził miejsce wybuchu w piątek, podczas gdy minister spraw zagranicznych Meksyku napisał na Twitterze swoją solidarność z ofiarami wybuchu.

„Nasza solidarność z ofiarami i ofiarami oraz ludźmi tego kochającego braterskiego narodu” – napisał w tweecie Marcelo Ebert.

Hotel, który był? Zbudowany w latach 30. I 96 pokoi, ponownie otwarty w 2005 roku po remoncie. Według jego strony internetowej.

To rozwijająca się historia i będzie aktualizowana.

READ  Gubernatorzy Stambułu i Ankary ostrzegają przed „powodzią”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *