„Hamas” opuszcza Amerykę



„Hamas” opuszcza Amerykę



















































Hamas zajmował czwarte miejsce na liście priorytetów CIA przed 7 października, a „do gromadzenia danych wywiadowczych wykorzystano niewielką liczbę źródeł” – czytamy w raporcie, dodając, że Hamas został przeniesiony na drugie miejsce na liście priorytetów CIA. Zgodnie z poleceniem Sullivana.

Chociaż mówi się, że CIA wykorzystuje więcej pieniędzy i siły roboczej do gromadzenia informacji wywiadowczych na temat Hamasu, warto zauważyć, że przed 7 października Stany Zjednoczone opierały swoje dane wywiadowcze na temat Hamasu w sprawie Izraela.

Stwierdziła, że ​​izraelski wywiad na temat Hamasu „znacznie osłabła” po 7 października i zawierała doniesienia, że ​​urzędnicy amerykańscy kwestionują informacje wywiadowcze otrzymane od Izraela.

W wiadomościach zauważono również, że „Stany Zjednoczone zmusiły Izrael do zmiany kierunku swoich operacji wojskowych, aby zamiast przeprowadzać ataki na dużą skalę, które spowodowałyby nadzwyczajne straty wśród ludności cywilnej, zabijać i pojmać wyższych rangą osobistości Hamasu”.

USA „celują” w izraelskie ataki w Gazie

Według oficjalnych dokumentów opublikowanych przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, według strony internetowej Intercept, Stany Zjednoczone „pomogły” wybrać izraelskie wojsko w jego atakach w Gazie.

W przeciwieństwie do twierdzeń rzecznika Departamentu Obrony USA (Pentagonu), Pata Rydera, że ​​siły amerykańskie pomogły Izraelowi „odzyskać zakładników” i „nie były zaangażowane w opracowywanie celów”, personel przydzielony do Izraela miał „dostarczyć wywiad satelitarny na temat celu ataku”.

Z raportu wynika, że ​​od 7 października Izrael przeprowadził ponad 29 000 nalotów bombowych na Gazę, a według stanu na listopad armia amerykańska „po raz pierwszy rozmieściła w Gazie bezzałogowe statki powietrzne”.

Po 7 października Izrael zajął Gazę

Zbrojne skrzydło Hamasu, Brygady Izz ad-Din al-Kassam, przypuściło kompleksowy atak na Izrael 7 października 2023 r. w odpowiedzi na „powtarzające się naruszenia wobec Palestyńczyków i świętych wartości, zwłaszcza meczetu Al-Aksa”. „

READ  Prezydent Egiptu Sisi ogłosił swoją kandydaturę na trzecią kadencję

Izrael podał, że w ataku z 7 października zginęło 1200 Izraelczyków, a 5132 zostało rannych.

W izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy zginęło 23 843 Palestyńczyków, w tym co najmniej 10 300 dzieci i 7 100 kobiet, a 60 317 zostało rannych. Choć według doniesień tysiące ludzi znajduje się pod gruzami, niszczona jest infrastruktura cywilna, a jej celem są szpitale i instytucje edukacyjne, w których szukają schronienia ludzie.

Armia izraelska ogłosiła, że ​​od 7 października, kiedy rozpoczęli ofensywę w Strefie Gazy, 520 jej żołnierzy zginęło, w tym 186 podczas okupacji naziemnej.

81 izraelskich i 240 palestyńskich więźniów zostało wzajemnie zwolnionych podczas „przerwy humanitarnej” w konflikcie, która została przyznana 24 listopada 2023 r. na 4 dni, a później przedłużona o kolejne 3 dni. Z drugiej strony Izrael w dalszym ciągu przetrzymuje i więzi tysiące Palestyńczyków.

Od 7 października 2023 r. na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie 347 Palestyńczyków zginęło w atakach sił izraelskich i nielegalnych osadników żydowskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *