Gwałtowny wzrost światowej produkcji stali

się rozwinie

Według raportu przygotowanego na podstawie danych Global Steel Plant Tracker 49 procent projektów w budowie lub zapowiedzianych dotyczy produkcji stali za pomocą niskoemisyjnego elektrycznego pieca łukowego (EAF). W 2022 r. wskaźnik ten wyniósł 33 proc., a w 2023 r. – 43 proc.

Produkcja stali opartej na węglu spada

Według raportu produkcja EAF stanowi 93 procent nowo ogłoszonych mocy produkcyjnych stali, a nowe planowane zakłady odchodzą od produkcji stali opartej na węglu. Według aktualnych prognoz oczekuje się, że do 2030 r. 36 procent całkowitej światowej floty stali przejdzie na produkcję EAF. Choć wskaźnik ten jest nieco niższy od scenariusza zerowej emisji netto ustalonego przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IAA), to pokazuje, że sektor zbliża się do celu zerowej emisji. Według MAE udział produkcji EAF w całkowitej produkcji powinien wzrosnąć do 37 procent do 2030 roku.

Ciepły wzrost | Informacja o podwyższeniu wynagrodzeń emerytów i rencistów! Oto kwoty do zapłaty, grosz po groszu…

Podczas gdy Chiny mają duży udział w istniejących mocach produkcyjnych stali, Indie wyróżniają się, szczególnie w zakresie produkcji stali na bazie węgla, i wyróżniają się jako największy deweloper przyszłych hut żelaza i stali. GEM ostrzega, że ​​dodanie nowych mocy produkcyjnych w zakresie stali opartej na węglu w różnych krajach, zwłaszcza w Indiach, nie jest zgodne z celem zerowej emisji netto i obiekty te mogą stać się samodzielnymi aktywami.

Klejnot: Obiecujący postęp w konwersji ekologicznej stali

Caitlin Swalek, dyrektor programu GEM Heavy Industry Programme stwierdziła, że ​​ocena analizy pokazuje, że postęp w przejściu na ekologiczną stal jest obiecujący. „Niskoemisyjna huta stali nigdy wcześniej nie była budowana. Jednocześnie problemem jest wzrost mocy produkcyjnych w oparciu o węgiel. To, czego potrzebuje teraz branża, to realizacja tych projektów czystego rozwoju i odejście od rozwoju technologii opartych na węglu obiektów” – powiedział Zwalek.

READ  prof. Dr. Siyasetname z Ersinem Kalaycıoğlu (50): Prawo, demokracja, wybory, gospodarka | Czy rok 2023 był „Annus Horribleis”?

W raporcie podkreślono potrzebę zwiększenia produkcji EAF i ograniczenia produkcji stali opartej na węglu, ponownie podkreślając znaczenie przyspieszenia przejścia na czystą energię. Raport Global Energy Monitor jest ważnym przewodnikiem w określeniu kierunku zmian w branży.

Oczy wszystkich na rynkach światowych zwrócone są na EBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *