Finał Euroligi o nazwie Olympiakos – Real Madryt – Najnowsze wiadomości sportowe

Koszykarski Real Madryt pokonał Barcelonę 78:66 w drugim meczu półfinałowym THY Euroligi Final Four.

Hiszpańskie drużyny Barcelona i Real Madryt zmierzyły się w półfinale Final Four na Salkirio Arena w Kownie na Litwie.

Barcelona schodziła do szatni z prowadzeniem 42-36 po tym, jak pierwsza kwarta zakończyła się remisem 18-18, po tym jak obie drużyny zaczęły kontrolować mecz.

Odnajdując swój rytm w trzeciej kwarcie, Real Madryt wszedł w ostatnią tercję, wyprzedzając swojego rywala 58:55, prowadząc 12:0. Real Madryt, który w 36. minucie powiększył prowadzenie do 7 punktów (60-67), nie oddał kontroli nad meczem dzięki wkładowi gwiazdora Tavaresa w dalszej części meczu i opuścił arenę 78-66. Mam ostatni bilet.

Sertaç Şanlı, narodowy koszykarz, który grał w Barcelonie, opuścił boisko z pięcioma faulami w 2,5 minuty.

Real Madryt zmierzy się z greckim Olympiakosem w finale w niedzielę 21 maja o 20:00 CEST. Barcelona zmierzy się z Monako w meczu o trzecie miejsce, który rozpocznie się tego dnia o godzinie 17.00.

Walter Tavares miał 20 punktów, 15 zbiórek, a Mario Hezonja miał 14 punktów i 9 zbiórek dla Realu Madryt. Alex Abrines zdobył 16 punktów, a Nicolas Laprovitola zdobył 12 punktów dla Barcelony.

READ  Zupełnie inny Beşiktaş przeciwko Club Brugge! Pierwszych 11 zmian... - Wiadomości Beşiktaş (BJK).