Fenerbahçe – Adanaspor – Lincoln Henrique wielki powrót! Batshuayi strzelił 4 gole i został gwiazdą

class=”medyanet-inline-adv”>

Fenerbahçe podejmie pierwszoligową drużynę Adanaspor w piątej rundzie Pucharu Turcji Zirat. Żółto-granatowa drużyna zwyciężyła 6:0 i awansowała do 1/8 finału.

Nakład z Ismail Cartel

Trener Fenerbahçe Ismail Kartal dokonał 9 zmian w meczu Adanaspor w porównaniu z 11 ostatnimi meczami przeciwko Gaziantep FK.

Fenerbahçe gra z Adanasporem w meczu 5. rundy Pucharu Turcji Ziraat. Ismail Kartal, trener żółto-granatowej drużyny, dokonał rotacji w składzie. W meczu Gaziantep FK rozegranym w 20. tygodniu Trendiol Super League doszło do 9 zmian w porównaniu z 11 starterami.

Ismail Kartal grał przeciwko Atanasporowi w składzie: Irfan Can Eribayat, Mert Muldur, Leonardo Bonucci, Jayden Ostervold, Lincoln Henrique, Raed Krunik, Barduk Elmas, Emre More, Mert Hakan Yantes, Mirt Hakan Yantes Kings.

W Fenerbahçe czekali Ömer Bircan Camcı, Furkan Onur Akyüz, İsmail Yüksek, Edin Dzeko, Dusan Tadic, Ryan Kent, Cengiz Ünder, Ahmet Necat Aydın, Sebastian Szymanski i Efekan Karayazıtes.

Pierwszą 11-tkę zamykają Bonucci i Krunick

Nowe transfery Fenerbahçe, Leonardo Bonucci i Raed Krunick, po raz pierwszy oficjalnie wystartowały w żółto-granatowej koszulce. W zeszłą sobotę Krunick po raz pierwszy założył koszulkę Fenerbahce, kiedy włoski obrońca wszedł na boisko jako rezerwowy w meczu ligowym przeciwko Gaziantep FK.

Emre Mor z Fenerbahce także po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w podstawowej jedenastce. 26-letni skrzydłowy zaliczył w tym sezonie 4 występy. Bartuğ Elmaz, 20-letni piłkarz żółto-granatowej drużyny, to jeden z zawodników, który po raz pierwszy dostał szansę w podstawowej jedenastce. Partak rozegrał w tym sezonie 7 meczów.

W żółto-granatowej drużynie brakuje 10 osób

Odnoszący sukcesy obrońcy Fenerbahce, Alexander Dzigu i Pride Osai-Samuel, znaleźli się w kadrze swojego kraju na Puchar Narodów Afryki. Rodrigo Becao i Miha Zajc, choć wracają do zdrowia po kontuzjach i rozpoczynają treningi indywidualne, nie są jeszcze gotowi; Z powodu kontuzji nie zagrali Serdar Aziz i Miguel Crespo. Jak zdecydowała Komisja Techniczna, Dominik Livakovic, Ferdi Kadioglu, Fred i Irfan Kane Gahvesi nie znaleźli się w składzie meczowym.

READ  W Bursie samochód wjechał w tłum fanów Galatasaray świętujących mistrzostwa.

Niesamowity powrót Lincolna Henrique

Lincoln Henrique z poprzedniego sezonu, który przez długi czas nie grał z powodu kontuzji, odzyskał koszulkę i dziś znalazł się w wyjściowej jedenastce. 25-latek po raz ostatni wystąpił w meczu Ligi Europy przeciwko Sevilli i został odsunięty na bok po zerwaniu więzadła krzyżowego. Lincoln założył żółto-granatową koszulkę 315 dni później.

Lincoln Henrique, który odzyskał koszulkę po 315 dniach, otworzył kurtynę fenomenalnym golem w 29. minucie. Brazylijski lewy obrońca oddał mocny strzał z wąskiego kąta na lewo od pola karnego, który pokonał bramkarza i zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

Dzeko i Dadik pochwalili bramkę Henrika na ławce rezerwowych.

Lincoln podał do Michy'ego Batshuayiego metodą „bierz i rzuć”, zdobywając drugiego gola i asystował przy powrocie.

„Przeżyłem trudną kontuzję”

W przemówieniu po meczu Lincoln Henrique powiedział: „To był dla mnie wyjątkowy i ważny wieczór. Zostałem poważnie ranny. Ciężko pracowałem i dzięki Bogu, dzisiaj wróciłem na boisko. Było to dla mnie wspaniałe uczucie. Chciałbym podziękować mojemu nauczycielowi za szansę, którą mi dał. Walczmy dalej i walczmy. Wsparcie moich kolegów z drużyny jest bardzo ważne. Wszyscy bardzo mi pomogli. Dedykuję więc ten cel sobie i mojej rodzinie. Teraz patrzymy w przyszłość, bo przed nami długa droga.

Batshuayi był podekscytowany! 4 gole…

Michy Batsuayi, który nie miał zbyt wiele szczęścia w lidze dla Fenerbahçe, wystartował przeciwko Adanasporowi.

Belgijski napastnik strzelił gola w 39., 50., 68. i 71. minucie i zakończył mecz z 4 bramkami.

Fenerbahce v Atanaspor: Świetny powrót Lincolna Henrique, Batshuayi był gwiazdą z 4 golami.

Efecon i Ahmed Negat zagrali po raz pierwszy

W 64. minucie 18-letni Efegan Karayazi zastąpił doświadczonego obrońcę Leonardo Bonucciego. Krunick przeniósł się na środkowego obrońcę, a Efecon przez resztę połowy grał na środku pomocy.

READ  (Krótko) Ankaragucu-Adana Demirspor Wynik meczu: 1-1 - Wiadomości piłkarskie

Lincolna Henrique, który dobrze spisał się w meczu, w 83. minucie zastąpił Ahmed Negat Ayden.

Młodzicy grali w żółto-granatowej drużynie U19 i po raz pierwszy wystąpili w koszulce drużyny A.