Elon Musk zakazuje „podszywania się” na parodii Twittera Elona

Po obiecaniu stworzenia Twittera A Bastion „wolności słowa”. Elon Musk ogłosił w niedzielę nową politykę, która wyeliminowałaby konta typu „podszywanie się”, które komicy i inni używali w ostatnich dniach do wyśmiewania przejęcia sieci społecznościowej.

„Idąc dalej, każdy chwyt na Twitterze, który angażuje się w podszywanie się bez wyraźnego określenia„ parodii ”, zostanie trwale zawieszony”, napisał na Twitterze Musk w niedzielę wieczorem.

Potentat powiedział, że nawet jeśli użytkownicy otrzymali ostrzeżenie przed zawieszeniem, „ostrzeżenia nie będzie”.

Gwiazdy takie jak Kathy GriffinSarah Silverman i Maniacy mężczyźni Gwiazda Bogate lato Ich konta zostały szybko usunięte za zmianę nazwy użytkownika i zdjęć Muska.

Jako pseudo-piżmo, Griffin nakłaniał swoich słuchaczy do głosowania na Demokratów w nadchodzących wyborach w połowie kadencji. „Po najbardziej ożywionej dyskusji z kobietami w moim życiu” Moje życie na D-liście W tweecie gwiazda napisała: „Zdecydowałam, że sprawiedliwe jest głosowanie na ich wybór w kolorze niebieskim (to też gorące dziewczyny, btw.)”.

Po zawieszeniu Griffina, Musk żartował, że został zbanowany za „zachowywanie się jak komik”.

„Ale jeśli naprawdę chce odzyskać swoje konto, może je zatrzymać” – napisał w dwuwierszu Podejmować właściwe kroki Tweety. „Za 8 dolarów”.

Zakazy parodii następują – i najwyraźniej są sprzeczne – w październiku. Musk obiecał 28 lutego, że nie nastąpią żadne „poważne decyzje dotyczące treści”, zanim zostanie utworzona „rada ds. przeglądu treści o szerokich, zróżnicowanych perspektywach”.

Musk napisał w niedzielę wieczorem: „Moje zobowiązanie do wolności słowa obejmuje nie zablokowanie mojego konta po moim locie, nawet jeśli stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa osobistego”.

Powiedział, że Twitter powinien stać się najdokładniejszym źródłem informacji o świecie. To jest nasza misja. Powszechna weryfikacja zdemokratyzuje dziennikarstwo i wzmocni głos ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *