Eksport LNG z końca USA

Administracja prezydenta USA Joe Bidena podjęła decyzję o tymczasowym wstrzymaniu procesu zatwierdzania eksportu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w wyniku nacisków ze strony grup ekologicznych.

Obecne analizy ekonomiczne i środowiskowe wykorzystywane przez Departament Energii USA w celu potwierdzenia zezwoleń na eksport LNG pochodzą sprzed około pięciu lat i są nieadekwatne do takich kwestii, jak potencjalny wzrost kosztów energii czy niedawne oceny wpływu na emisję gazów cieplarnianych, stwierdził Biały Dom w oświadczeniu .

W oświadczeniu administracja Bidena tymczasowo zawiesiła oczekujące pozwolenia na eksport LNG do krajów, które nie podpisały umów o wolnym handlu, do czasu, aż Departament Energii USA zaktualizuje analizę leżącą u podstaw tych zezwoleń.

W oświadczeniu stwierdzono, że Stany Zjednoczone są obecnie największym eksporterem LNG i postawiły sobie za cel podwojenie krajowego eksportu LNG w ciągu 10 lat oraz że decyzja ta nie wpłynie na zdolność USA do kontynuowania dostaw LNG do swoich sojuszników. W krótkim terminie. W raporcie przypomniano, że w zeszłym roku prawie połowa amerykańskiego eksportu LNG trafiła do Europy.

BIDEN: Będziemy kopać głębiej

W swoim pisemnym oświadczeniu w tej sprawie prezydent USA Biden oświadczył: „W ramach tego procesu dokładnie zbadamy wpływ eksportu LNG na koszty energii, bezpieczeństwo energetyczne Ameryki i nasze środowisko”.

Ponadto w oświadczeniu Departamentu Energii USA stwierdzono, że „rozpocznie się proces aktualizacji szacunków wykorzystywanych do analizy, czy istnieją dodatkowe wnioski o pozwolenie na eksport LNG do krajów niemających umów o wolnym handlu”. w interesie publicznym.”

W oświadczeniu stwierdzono, że tymczasowe zawieszenie rozpatrzonych wniosków nie będzie miało wpływu na obecnie zatwierdzony eksport ani na dostawy USA do sojuszników i innych nabywców w Europie i Azji. Obecnie dozwolone.

Działacze klimatyczni argumentują, że nowe projekty LNG szkodzą lokalnym społecznościom poprzez zanieczyszczenie, nie mogą odwrócić dziesięcioleci globalnej zależności od paliw kopalnych i prowadzić do emisji gazów z pochodni i potężnego gazu cieplarnianego – metanu.

READ  Kim jest Maurice Noronha? Horror w transmisji na żywo: Kule padają na polityka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *