Domantas Sabonis dla Alperen Şengün: „Myślę, że nie doceniono go tak, jak na to zasługuje”

Przez Zespół Eurohoops / [email protected]

Zeszłego wieczoru emocje związane z sezonem zasadniczym w NBA nadal rosły pełną parą, po rozegraniu 12 meczów. Houston Rockets, w którym gra Alperen Şengün, gościły u siebie Sacramento Kings.

Rockets dominowali od początku do końca, prowadzeni przez Alperana i Jalena Greenów. 97-122 wygrał.

Alperen Şengün zakończył mecz z 17 punktami, 8 zbiórkami i 12 asystami, grając przez 25 minut w rozgrywkach. Tym samym Alberan opuścił zawody, w których miał najwięcej asyst w swojej karierze w NBA.

12 asyst Alperana umieściło go na szczególnej pozycji w historii Rockets. Nasza młoda gwiazda dzieli się teraz ze środkowym Hakeemem Olajuwonem rekordem największej liczby asyst w meczu w historii Rockets.

Dodatkowo widać, że Alperen jest znacznie lepszy w obronie niż w poprzednich latach. Skuteczność defensywna Rockets jest o 12 punktów lepsza w kategoriach, w których 21-latek występuje na boisku.

Litewski gwiazdor Domantas Sabonis w koszulce Kings będzie rywalizować z Alperanem. AtletycznyWydał oświadczenie:

„W tym sezonie dostaje więcej szans. Rozpoczynają się starterzy, którzy dają mu więcej czasu, aby mógł grać jak on. Im więcej czasu poświęcisz, tym więcej doświadczenia zdobędziesz i tym bardziej będziesz mógł być sobą.

Myślę, że Alperan dobrze używał rąk. Wie jak się zaprezentować. Przestępstwem jest rysowanie błędów. „Myślę, że ludzie nie darzą go takim uznaniem, na jaki zasługuje”.

W sześciu meczach w tym sezonie Alperen notował średnio 18,2 punktu, 8,5 zbiórki, 7,0 asyst i 1,0 przechwytu w 31,5 minuty.

Kliknij tutaj, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w koszykówce!

Kliknij, aby zapoznać się z najnowszymi wydarzeniami w programie NBA!