Dobrze wykształcone dziewczyny będą naukowcami jutra – Ostatnią Pieczęcią

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt obchodzony jest od 2015 roku 11 lutego zgodnie z uchwałą Organizacji Narodów Zjednoczonych mającą na celu promowanie udziału kobiet i dziewcząt w edukacji i działaniach badawczych w dziedzinie STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). W tym wyjątkowym dniu założycielka szkół i przedstawicielka instytucjonalna Fundacji Rozwoju ITU prof. Dr. Gülsün Sağlamer podzielił się swoimi pomysłami z rodzinami i wychowawcami.

Wkład kobiet-naukowców jest bardzo ważny dla zachowania cyklu życia na Ziemi.

prof. Dr. Sacklamera; Podkreślił, że na świecie żyje ponad 8 miliardów ludzi, ale zasoby świata są ograniczone i stale się zużywają. Według Sağlamera naukowcy odgrywają główną rolę w ochronie delikatnego cyklu życia wynikającego z konfliktu między tymi nieodnawialnymi zasobami a rosnącą populacją.

Bardzo ważne jest, aby naukowcy płci męskiej i żeńskiej wspólnie wnieśli swój wkład w tym zakresie. Jednak na etapie wyboru kariery zawodowej kobiety mają tendencję do odchodzenia od dziedzin technologii i nauki, które dostarczają rozwiązań tych problemów. „Chociaż Chiny i Indie wspólnie inwestują w dziewczęta i chłopców, studentki w Europie i Stanach Zjednoczonych preferują nauki społeczne”.

Okres między 13. a 17. rokiem życia kształtuje wybory zawodowe dziewcząt

Sağlamer powiedziała, że ​​w szkołach Fundacji Rozwoju ITU uczennice w wieku od 13 do 17 lat otrzymują wsparcie, aby mogły zostać naukowcami w ramach kilku programów, w ramach których ustala się wybór ścieżki kariery; Podkreśliła, że ​​w wychowaniu dziewcząt ważną rolę odgrywają rodziny. „Na rodzinach spoczywa ogromna odpowiedzialność za to, aby ich dziewczynki odnosiły sukcesy jako naukowcy.

Rodzina powinna stwarzać studentkom możliwości zdobywania nowej wiedzy, wspierać je w pracy w grupie, pomagać w rozwijaniu zainteresowań i zdobywaniu wiedzy z różnych dziedzin. „Kobiety, których zdolności twórcze są pielęgnowane w ten sposób, będą zdolnymi przywódcami, którzy kształtują przyszłość świata”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *